Zdroj: Activision
Magazín · Novinky · ve středu 10. 12. 2025 08:34
Call of Duty končí s každoročním vydáváním stejné podsérie. Cílem je větší rozmanitost
Po vlažně přijatém Black Ops 7 mění Activision strategii. Studia odpovědná za vývoj oznámila, že už nebudou vycházet díly stejné podznačky dva roky po sobě. Cílem je vrátit sérii větší rozmanitost a zároveň umožnit týmům, aby mezi jednotlivými díly přinesly skutečné změny.
Tento trend začal v roce 2023 hrou Modern Warfare III následující po Modern Warfare II (2022) a pokračoval letos s Black Ops 7 po Black Ops 6. Activision přiznává, že tato formule nepřinesla očekávané výsledky (pravděpodobně kvůli nižším prodejům) a rozhodl se pro změnu.
„Úspěch Call of Duty trvá díky vám všem, vášnivé komunitě, která vyžaduje dokonalost a nezaslouží si nic menšího,“ uvedl Activision v novém blogovém příspěvku. „Zároveň víme, že u některých z vás franšíza nesplnila očekávání. Abychom byli jasní: víme, co očekáváte, a ujistěte se, že to v budoucnu splníme a dokonce předčíme.“
„Budujeme novou éru série — takovou, která přinese přesně to, co hráči chtějí, ale zároveň je překvapí a posune celý žánr dál,“ dodávají tvůrci.
I když to nebylo explicitně uvedeno, tak se předpokládá, že na každoročním vydávání nového Call of Duty se nic nemění. Místo toho se vrací střídání podsérii. Těšit se tak můžeme na odlišné zážitky. Jednou bychom se mohli podívat do minulosti, potom do současnosti a také do budoucnosti. Uvidíme, s čím jednotlivé týmy Call of Duty přijdou.
Mezitím se vývojáři zaměří na podporu Black Ops 7, aby se hráči do vydání dalšího dílu nenudili. Čeká je pravidelný obsah, kdy zpětná vazba fanoušků pomůže utvářet sezónní aktualizace.
Příští týden bude k dispozici zkušební verze Black Ops 7 s multiplayerem a režimem Zombies. Tuhle nabídku o víkendu doprovodí možnost získat dvakrát tolik zkušenostních bodů.
V naší recenzi jsme Black Ops 7 ohodnotili pouhými 3 body z 10 a napsali:
„Call of Duty: Black Ops 7 je jako kompilace těch nejhorších nápadů, které si tvůrci po léta schovávali do šuplíku. Příběhová kampaň je jakýsi hybrid mezi multiplayerem, režimem Zombies a Warzone, přičemž neodvypráví ani z části jakkoli zajímavý nebo smysluplný příběh. Režim multiplayer lehce vylepšuje omnimovement systém a přidává wall-jump, ale jinak se od minulého roku nijak neliší. A to stejné platí pro režim Zombies. Tohle zkrátka dobře zpracovaná herní střelba, graficky vyladěné cutscény nebo ucházející optimalizace nespraví. Tohle je zkrátka odfláknutá práce.“
Detail k označené hře