Na Battle Royale mód do Call of Duty: Modern Warfare jsou hráči natěšení od vstupu této hry na naše konzole a počítače. Jeho příchod se očekával možná o něco dříve, avšak lepší pozdě nežli nikdy. Druhá sezóna, jak se zdá, sebou může přinést i tento oblíbený mód. Během včerejšího dne, tedy v úterý 11. 2, vyšel na všechny platformy update, který s sebou přinesl vše, co slibovala druhá sezóna. Jak už je ale u nového Modern Warfare zvykem, nová kapitola se uvedla tradičním intro filmečkem, kde si hlavní roli střihl slavný Ghost. Mnohem zajímavější však je, že celá ukázka vypadá jako nenápadný trailer na Battle Royale hru.

Jsou tu však i další nápovědy, které vyvolaly v hráčích pocit, že se očekávaný mód blíží. Na jednu z nich upozornil i jeden z našich čtenářů (díky aira666) u minulého článku. Na informačním letáku k nové sezóně je totiž vyobrazený erb s korunou ve středu a nekonkrétním popisem "AND MORE!" v části popisující nové módy. Battle Royale spojený se znakem koruny přinesl například již předchůdce PUBG, hra H1Z1 v režimu později nazvaném King of the Kill. Je tedy snadno možné, že "AND MORE" znamená "BATTLE ROYALE".

Pojďme se ale podívat, čím by nás mohl Battle Royale v podání kluků a holek z Infinity Ward překvapit, a hlavně nás donutit vypnout Fortnite či Apex. Ačkoliv prozatím nemáme žádné oficiální informace, na internetu se dá nalézt spoustu věrohodných zdrojů. První věcí, na kterou se můžeme podívat, je herní mapa, kterou si nešikovně vývojáři "provařili" sami. V prosinci totiž multiplayer obohatila mapa Vacant, která zřejmě bude součástí rozsáhlejší mapy připravované pro Battle Royale. Tvůrci však zapomněli uzamknout spectator mód a hráči se v něm tak mohli rozletět daleko do krajiny a prohlédnout si, co se na ně chystá.

Dále máme k dispozici některá data získaná díky dataminerům. Dle jejich práce nás při respawnu čeká zajímavý twist. Hráči budou moci sbírat na místě padlých parťáků jejich známky, což umístí jejich druhy do tzv. gulagu. Zde budou čekat, až se dostanou na řadu v 1vs1 duelu, kde se utkají o svoji šanci na respawn. Časem se však tento gulag uzavře a ukončí tak možnost znovuobživení týmových kolegů.

Můžeme také očekávat různé speciální dovednosti, hráčské mise a hraní sólo, duo a quad team variant. Od Apex Legends si má Call of Duty: Modern Warfare vypůjčit systém označování, který má být podobně jednoduchý a intuitivní.