YouTube kanál Game Cross přinesl téměř hodinové gameplay záběry ze hry Biomutant. Ve videu (úplně nahoře) se podíváme na rozmanitá prostředí a boj s velkými i malými nepřáteli v nadcházejícím akčním RPG od studia Experiment 101 a společnost THQ Nordic.

Z videa dostáváme dobrou představu o tom, co Biomutant nabídne; vytvoření postavy, průzkum různorodého otevřeného světa, využívání vozidel a strojů a zejména velké množství boje.

Přečtěte si také: Kung-fu bajka Biomutant představuje boj

Biomutant vyjde 25. 5. letošního roku na PC, PlayStation 4 a Xbox One. V rámci zpětné kompatibility bude fungovat na konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Tvůrci se nebrání vylepšení pro novou generaci konzolí později.

Biomutant je postapokalyptická kung-fu RPG bajka v otevřeném světě s jedinečným soubojovým systémem, který vám umožňuje kombinovat kontaktní boj, střelbu a akční schopnosti mutantů.

Budete moci překódovat svou genetickou strukturu a změnit to, jak vypadáte a jak hrajete. A pomocí kombinací součástek vytvoříte jedinečné jedno- či obouruční sečné, tupé i bodné zbraně.

Přečtěte si také: Stav multiplayeru Cyberpunku 2077 je záhadou. Byl zrušen?

Ve výbavě své postavy máte naprostou volnost. Nejen když přijde na výběr zbraní, které jste si vyrobili, ale také v tom, jaký druh vybavení máte na sobě. Vytvořte si vlastní dobrodružství, zatímco budete zkoumat otevřený svět a to, co se skrývá pod jeho povrchem, ať už pěšky, v mechu, na vodním skútru, v balónu nebo jinak.

Zemi sužuje mor a z kořenů Stromu života prosakuje smrt. Kmeny jsou rozdělené a potřebují někoho dost silného na to, aby je sjednotil, anebo je všechny zlikvidoval…