Pokud jste odolávali vábení Everspace 2 kvůli předběžnému přístupu, tak po pěti letech vývoje vesmírná RPG střílečka vyšla ve verzi 1.0 pro PC. Vydání na PlayStation 5 a Xbox Series X|S je plánováno na konec letošního léta.

Everspace 2 ve verzi pro PC můžete koupit na platformách Steam, GOG a Microsoft Store za 49,99 €. Hra byla uvedena na trh s týdenní slevou 10 %. Dobrou zprávou je přítomnost českých titulků.

Ve hře Everspace 2 se ocitnete v roli Adama, pilota klonů, který hledá štěstí, aby si mohl koupit svobodu mimo konflikty v demilitarizované zóně Clusteru 34. Na této cestě stojí mezi vámi a další epickou kořistí krutá střetnutí a brutální výzvy. Čeká vás vzrušující sci-fi dobrodružství odehrávající se ve válkou rozervaných hvězdných systémech, které obsahuje rozsáhlé ručně vytvořené oblasti plné tajemství, hádanek a nebezpečí. Nebezpečí čekají v každém koutě vesmíru – piloti musí zvyšovat úroveň, vyrábět a získávat lepší vybavení, aby přežili na okraji vesmíru.

Kromě pěti rozsáhlých hvězdných systémů, které byly představeny v rámci předběžného přístupu, budou moci fanoušci vesmíru konečně prozkoumat Khione, šestý hvězdný systém hry, spolu se závěrečnou kapitolou kampaně, v níž se odehrají masivní vesmírné bitvy s epickými filmovými momenty a napínavým závěrečným soubojem s bossem, který posune výzvu na zcela novou úroveň. Vesmírní piloti se v novém hvězdném systému setkají s novými loděmi 4. úrovně, herními mechanismy a vedlejším obsahem, stejně jako s novou legendární kořistí, která vypadne z některých vedlejších misí a aktivit v závěrečném díle Ancient Rifts. Kromě toho verze 1.0 přidává mnoho vylepšení kvality života, speciální funkce pro obchodování s komoditami, více možností úprav lodí, novou sadu hráčských výhod a také obtížnost Nightmare, která se odemkne po dokončení kampaně na libovolné úrovni obtížnosti.

„Jsem na tým společnosti Rockfish nesmírně hrdý. V průběhu let do tohoto projektu vložili srdce a duši a je to vidět. Od skvěle citlivého ovládání a vynikajícího designu soubojů, přes hluboké RPG mechanismy a fantastický příběh až po obrovské ručně vytvořené orbitální a planetární oblasti a rozsáhlé podzemní komplexy – je vidět, kolik vášně a odhodlání bylo do tvorby této hry vloženo,“ říká Michael Schade, generální ředitel společnosti Rockfish Games.

„Bez nadsázky lze říci, že Everspace 2 byl zdaleka nejambicióznějším projektem, do kterého se kdokoli z našeho týmu kdy pustil, a jsem nadšený, že cesta ještě nekončí – máme ve vesmíru Everspace další příběhy k vyprávění – ale nyní jde o to, abychom v Everspace 2 přinesli závěrečnou kapitolu a dokonalý zážitek.“

Po šesti rozsáhlých aktualizacích obsahu, které proběhly během více než dvou let vývoje v režimu předběžného přístupu, hra Everspace 2 vychází se vzrušující 30hodinovou kampaní pro jednoho hráče a mnoha dalšími hodinami vedlejších misí, úkolů, tísňových volání, úkolů v lokacích, hádanek a dalších aktivit. Celkově hra obsahuje více než čtyři hodiny dialogů a dvě hodiny cinematics a cutscén, plně ozvučených v angličtině a němčině. Hra je navíc v současné době lokalizována do třinácti jazyků včetně angličtiny, brazilské portugalštiny, češtiny, francouzštiny, italštiny, němčiny, japonštiny, korejštiny, polštiny, ruštiny, zjednodušené a tradiční čínštiny a španělštiny.

Při uvedení na trh je hra Everspace 2 podporována v systémech Windows a Steam Deck. Podpora pro Linux a MacOS, stejně jako další optimalizace pro Steam Deck, je plánována po uvedení hry na trh. Zatímco tým pracuje na zlepšení výkonu v Linuxu, Everspace 2 lze hrát přes Proton. Digitální soundtrack a artbook bude možné zakoupit ještě letos.

Kromě uvedení hry na konzole je na konec letošního roku naplánována velká bezplatná aktualizace, která přidá nové funkce, více možností přizpůsobení lodí a další podporu hlasového jazyka. Tým Rockfish Games také zahájil vývoj prvního velkého placeného rozšíření hry, které bude pokračovat v dobrodružství Everspace 2 novými příběhovými a herními prvky a je naplánováno na polovinu roku 2024.

 • Více než 30 hodin příběhu hlavní kampaně s plným hlasem v angličtině a němčině
 • Celkem více než 90 hodin průzkumu včetně vedlejších misí, hádanek, tajemství a úkolů v lokacích.
 • 6 polootevřených hvězdných systémů k prozkoumání
 • 100+ jedinečných, ručně vytvořených míst
 • 9 podtříd hráčských lodí se 4 úrovněmi, každá třída s vlastními výhodami a ultimátními schopnostmi.
 • 7 různých frakcí, z nichž každá má několik odlišných typů nepřátelských lodí a obranných jednotek s vlastními schopnostmi.
 • 7 společníků, z nichž každý má vlastní sadu vylepšitelných výhod.
 • Obrovské množství možností přizpůsobení každé lodi a odemykatelný transmogging.
 • Sbíratelné modrotisky odemykající možnosti zpracování a demontáže
 • Stovky různých typů zbraní a vybavení.
 • Obsah Ancient Rifts, kde hráči zkoušejí štěstí proti stále obtížnějším vlnám nepřátel, aby si odemkli mocné legendární zbraně a vybavení, z nichž každé má jedinečnou vlastnost.
 • Široká škála zářivých frakčních povolání, která odemykají cenné bonusy k reputaci.
 • Plně přizpůsobitelná podpora ovladačů PC HOTAS/HOSAS