Obavy z vyzrazení příběhových detailů vedli vývojáře z Ninja Theory k rozhodnutí, že recenze na Senua's Saga Hellblade 2 budou moci vyjít až v den, kdy hra spatří světlo světa. To znamená v úterý 21. 5. 2024 v 10:00 středoevropského času.

O rozhodnutí vydavatele a tvůrců na sociální síti X informoval insider Tom Henderson. S ohledem na herní dobu kolem sedmi až osmi hodin to dává velký smysl.

Kromě toho tady máme shrnutí příběhu prvního dílu. Komu se líbilo původní Hellblade, tak má být nadšen také z pokračování. Druhé dobrodružství keltské válečnice bylo vystavěno na těchto základech.

„Jsme se hrou velmi spokojeni, strávili jsme na ní spoustu času, abychom ji udělali skvělou pro fanoušky, a s konečným výsledkem jsme velmi spokojeni,“ uvedl Dom Matthews, šéf Ninja Theory, v rozhovoru pro Kinda Funny Gamecast.

Prozradil také jednu zajímavost. V době oznámení Hellblade 2 (prosinec 2019) existoval pouze trailer. Až poté začal vývoj.

Senua's Saga Hellblade 2 vyjde na PC a Xbox Series X/S. Hra bude mít české titulky a je součástí předplatného Game Pass.