RoboCop: Rogue City o sobě dává vědět. Tentokrát nám vývojáři ze studia Teyon umožní nahlédnout na dějovou linku v originálním příběhu odehrávajícím se mezi filmy RoboCop 2 a 3.

Ve videu se seznamuje s dystopickým Detroitem budoucnosti. Město je na pokraji zkázy kvůli bující kriminalitě a korupci, která ovlivňuje úplně vše. Ve snaze obnovit pořádek je kontrola nad detroitskou policií předána společnosti Omni Consumer Products (OCP), která vyvíjí pokročilé robotické zbraně, včetně RoboCopa.

„Starý Detroit postihla série zločinů a veřejný pořádek je ohrožen novým nepřítelem, kterého policie dosud neznala. Mezi únosy, zločiny všeho druhu a obchodováním s atomovkou se město ponořilo do chaosu. Hrajete za RoboCopa, ikonického policistu, který je zčásti člověk, zčásti stroj a je připraven nastolit pořádek,“ dočteme se v tiskové zprávě.

„Budete pečlivě monitorováni megakorporací Omni Consumer Products (OCP), která sleduje vaše činy a analyzuje, jak si vedete v nejnebezpečnějších misích – aby se ujistila, že neděláte chyby, nebo snad aby vás lépe ovládala? Stejně jako zřejmě poddajnější armáda robotů, kterou OCP hodlá nahradit detroitské policejní oddělení...“

„Převezměte kontrolu nad ikonickým kybernetickým policistou, abyste se postavili do čela boje proti novému zločineckému vládci, který pustoší Starý Detroit. Proveďte vyšetřování a odhalte tajemství, které se skrývá za pochybným projektem „Afterlife“: budete se muset spolehnout na svou věrnou zbraň Auto 9, speciální schopnosti, sílu kyborga a detektivní dovednosti, abyste obnovili pořádek a ochránili občany Starého Detroitu v originálním příběhu. Projděte křížem krážem ikonické lokality a setkejte se se známými tvářemi ze světa RoboCopa. Do služby se dokonce vrací Peter Weller z původního obsazení, který našemu kyberpolicistovi propůjčil svůj hlas.“

Podívat se můžete také na nedávné gameplay záběry. RoboCop: Rogue City vyjde 2. 11. pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.