Japonské studio Kojima Productions oznámilo odklad PC verze Death Stranding. Akční adventura s Normanem Reedusem měla původně na počítače vyjít 2. 6., ale kvůli dočasnému uzavření Kojima Productions z důvodu pandemie koronaviru byla odložena na 14. 7. 2020.

Na konci března byl jeden ze zaměstnanců Kojima Productions pozitivně testován na COVID-19. Od té doby studio přijímalo řadu ochranných opatření, které vedly k dočasnému uzavření kanceláří. Odklad PC verze byl proveden s cílem poskytnout tvůrcům více času na vývoj, když nyní pracují ze svých domovů.

Za poslední měsíc bylo odloženo několik titulů, včetně vysoce očekávané PlayStation 4 exkluzivity The Last of Us Part II (na neurčito) a Wasteland 3.

VYSOKÁ FREKVENCE SNÍMKŮ ZA SEKUNDU

PC verze Death Stranding vyjde současně na Steamu a Epic Games Store, prodávat se bude za necelých 60 euro a obsahuje české titulky stejně jako PS4 verze z listopadu minulého roku.

PC verze se pochlubí vysokou frekvencí snímků za sekundu a podporu ultra-širokých monitorů. Součástí budou i předobjednávkové bonusy, včetně HD tapet na vaši pracovní plochu a kosmetické doplňky pro Sama. Plus bude cross-over s Half-Life.

Náš verdikt nad PS4 verzí Death Stranding: "Death Stranding je technicky dobře zvládnutou hrou, která scéně chyběla. Hideo Kojima z hlediska scénáře i základní herní smyčky překonal sám sebe. Hra nabízí excelentní výpravný příběh, který skutečně dává hluboký smysl. Dále bezprecedentní herecké obsazení, výjimečný hudební podkres, a především přináší vlastní vizi. Dost možná nezakládá onen nový žánr. Za to ale jde o parádní videohru, za kterou se tým Kojima Productions nemůže před svými fanoušky stydět." Textová podoba recenze zde.