V pátek vyšla nejen PlayStation 4 exkluzivita Ghost of Tsushima, ale také z papíru složené dobrodružství slavného Maria na Nintendo Switch. Jmenuje se Paper Mario: Origami King a vypráví příběh o tom, jak bylo království zpustošeno hrozbou origami.

„Připojte se k Mariovi a jeho nové kamarádce Olivii v boji proti zlým Folded Soldiers, zkrášlujte poničenou krajinu a zkuste osvobodit hrad princezny Peach ze spárů krále Ollyho v tomto dobrodružství, které je doslova přeplněno vtipem,“ láká na dobrodružství tisková zpráva.

Přečtěte si také: Team17 reagují na kritiku Worms Rumble a aktualizovali Worms Armageddon

Mario a Luigi obdrželi pozvánku od princezny Peach, aby se zúčastnili origami festivalu a rychle spěchali do Toad Town… avšak brzy zjistili, že něco je v nepořádku. Po prozkoumání děsivě prázdného města nalézají z papíru složenou princeznu Peach - to ona byla proměna v origami, navíc kým jiným, než králem Ollym, vládcem Království Origami.

Mario na své cestě za osvobozením hradu Peach a zkrášlením zpustošené papírové krajiny potká Olivii, sestru krále Ollyho. Společně spojí síly k zastavení ničivého origami útoku hlavního padoucha. Dokonce i Bowser se stane obětí Ollyho spiknutí, a to, když jeho nohsledi zradí svého šéfa a stanou se z nich zástupci Folded Soldiers. A ještě dokonce chtějí, aby si „King Koopa“ znepřátelil i Maria a Olivii.

Bojujte s Folded Soldiers v kruhových soubojích, které vás budou vyzývat ke strategickému postupu. Pouze ten bude odměněn maximálním možným poškozením. Mimo bitvy může Mario natahovat své paže a interagovat tak s okolním prostředí. Tahejte, loupejte či udeřte! Připojte se k Mariovi, Olivii a jejich kamarádům na cestě plné smíchu, emocí, nadšení a také papíru.