Během léta vybraní majitelé PlayStationu 4 testovali nový firmware systému. Aktualizace s označením 8.0 dnes vyšla globálně a každý si ji může stáhnout do své konzole. Sony současně zveřejnila všechny podrobnosti o novinkách.

Firmware verze 8.0 nevznikl z důvodu optimalizace a stability systému. Hlavní součástí updatu jsou novinky v sekcích Zprávy a Parta, stejně tak nové možnosti v personalizaci profilů s avatary z Bloodborne, Journey, Ghost of Tsushima, God of War, The Last of Us Part II, The Last of Us Remastered, Uncharted 4: A Thief’s End a dalších her. Všechny funkce budou dostupné také na PlayStationu 5, který dorazí na trh už příští měsíc.

Přečtěte si také: Podrobnosti o zpětné kompatibilitě na PlayStationu 5, včetně nepodporovaných her

Už dříve jsme vás informovali o nové úrovni trofejí a o rozšíření party až pro 15 hráčů. Zároveň Sony umožňuje kalibrovat funkci HDR a update má vylepšit i kvalitu hlasového chatu a síťového připojení.

Dnes jsme se dozvěděli, že došlo na vylepšení dvoustupňového ověřování, které bylo rozšířeno o podporu aplikací třetích stran. A v neposlední řadě došlo na aktualizaci aplikace PS4 Remote Play na mobilních zařízeních a PC, včetně možnosti připojit se v budoucnu k PlayStationu 5.

ZMĚNY V NABÍDKÁCH PARTA A ZPRÁVY

Při spouštění party se nyní můžete rozhodnout, zda chcete vytvořit novou skupinu nebo vybrat skupinu stávající. Pokud vytvoříte novou skupinu, bude uložena i po skončení party. Novou partu se stejnými členy lze spustit výběrem této dříve vytvořené skupiny.

Skupiny nyní lze používat v nabídkách Parta a Zprávy. Můžete tak posílat zprávy skupině, kterou jste vytvořili kvůli partě nebo spustit partu se skupinu, se kterou jste si psali.

U skupin o 3 a více členech nyní majitel skupiny může odebírat členy ze skupiny. Majitel skupiny je ten hráč, který skupinu vytvořil.

U skupin, ve kterých jste pouze vy a jeden další hráč, již nelze změnit název ani obrázek skupiny. Zobrazuje se pouze jméno a obrázek druhého hráče.

Na obrazovku byla během part přidána nabídka Zprávy. Když nabídku Zprávy vyberete, uvidíte zprávy vyměněné mezi členy skupiny.

U part bylo odebráno nastavení veřejná/soukromá. Do party se mohou připojit pouze členové skupiny.

Nastavení vaší party lze nyní změnit z nabídky možností, která se zobrazí na obrazovce po výběru volby Parta. Když vyberete nově přidanou možnost nastavení party [Připojení hlasového chatu party], můžete rovněž spravovat nastavení připojení své party.

Členové vaší party nyní uvidí, že máte ztlumený mikrofon.

Můžete se nyní připojovat do part, i když jsou v nich členové, které jste zablokovali. Když se připojíte do party se zablokovaným členem nebo když takový zablokovaný člen vstoupí do party, obdržíte oznámení.

Během party se vzájemně neuslyšíte a rovněž nebude zobrazena vámi hraná hra ani váš stav funkce Share Play. Kromě toho zablokovaný hráč nebude upozorněn, že jste ho zablokovali.

Během party již nelze spouštět relace Hrajte spolu. U her pro online hraní pro více hráčů lze herní relaci spustit ze hry.

NOVÉ ÚROVNĚ TROFEJÍ

Vaše úroveň trofeje je pořadí stanovené celkovým počtem vámi získaných trofejí. Když aktualizujete svůj systémový software, uvidíte svoji novou úroveň trofejí vypočítanou na základě doposud získaných trofejí. Vaše nová úroveň trofejí se rovněž zobrazí, když se přihlásíte do aplikace PlayStation App nebo systému PlayStation Vita či My PlayStation online.

Beze změny zůstávají informace o trofejích, například získané trofeje a podmínky pro jejich získání.

DVOUFÁZOVÉ OVĚŘENÍ

2krokové ověření je nyní k dispozici prostřednictvím aplikace ověřovatele. Po zadání přihlašovacího ID a hesla do svého systému PS4 nyní můžete proces přihlášení dokončit povolením přístupu pomocí aplikace.

Aplikaci ověřovatele si můžete stáhnout z obchodu App Store nebo Google Play. Nezaručujeme funkčnost všech aplikací ověřovatele.

RODIČOVSKÁ KONTROLA

Byly sloučeny nabídky [Komunikace s jinými hráči] a [Zobrazení obsahu vytvořeného jinými hráči] a nyní tvoří nabídku [Komunikace a obsah generovaný uživateli]. Pokud jste u některého z nastavení vybrali možnost [Nepovoleno], bude stejné nastavení přeneseno po aktualizaci.

I v případě možnosti [Komunikace a obsah generovaný uživateli] nastavené na hodnotu [Nepovoleno] lze nyní komunikační funkce ve hře používat pouze u konkrétních her, povolených správcem rodiny nebo rodičem/opatrovníkem. Jestliže dítě během hry pošle žádost, správce rodiny nebo rodič/opatrovník obdrží e-mail. Komunikační funkce ve hře povolíte nebo omezíte podle pokynů v e-mailu.

REMOTE PLAY

Následující změny byly provedeny pro případ, kdy aplikaci Remote Play používáte na mobilním zařízení nebo na počítači. Na vašem zařízení bude třeba aktualizovat aplikaci PS Remote Play na nejnovější verzi.

Při používání aplikace Remote Play je nyní zohledněno vaše přiřazení tlačítek ovladače na systému PS4.

Byl osvěžen design obrazovky.

Již není dostupná podpora pro systémy Android 5 a 6.

Již není dostupná podpora pro systém Windows 8.1.

Do rychlé nabídky v rámci nabídky [Zvuk/zařízení] byla přidána možnost [Ztlumit všechny mikrofony]. Toto nastavení ztlumí všechny mikrofony připojené k vašemu systému PS4.