Japonské studio Polyphony Digital pokračuje ve vylepšování a obohacování Gran Turisma 7. Závodní hra obdrží zítra aktualizaci nebývalého rozsahu. Přezdívá se jí Spec II a přidá do PlayStation exkluzivity atraktivnější a rozmanitější vozy, dlouho očekávanou zasněženou trať a celou řadu nových funkcí, které ještě dál vylepší hratelnost, včetně split-screenu pro čtyři hráče na PS5.

SEDM NOVÝCH VOZŮ

Výraznou novinkou je sedm nových vozů, od klasických amerických muscle cars až po nejnovější elektromobily, vzácné limitované edice výrobci vyladěných vozů a ultra výkonné sportovní vozy pro jízdu na okruhu. Tyto nové vozy lze zakoupit v pavilonech Brand Centra“ a Legendární vozy.

  • Dodge Charger R/T 426 Hemi '68
  • Dodge Challenger SRT Demon '18
  • Lexus LFA '10
  • Mercedes-Benz 190 E 2.5-16 Evolution II '91
  • NISMO 400R '95
  • Porsche 911 GT3 RS (992) '22
  • Tesla Model 3 Performance '23

NOVÁ TRAŤ LAKE LOUISE

Je čas zavítat do Kanady prostřednictví nové originální zasněžené trati Lake Louis. Nachází se na úpatí kanadských Skalistých hor zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Dle vývojářů jde o zcela originální trať zasazenou do fantasy lyžařského střediska.

Rozložení dlouhá trať obsahuje vše od pomalých a vysokorychlostních zatáček až po dlouhou rovinku, zatímco krátká trať se zaměřuje na navazující klopené zatáčky v kompaktním rozložení. K dispozici je také rozložení trojovál, které má pouze tři zatáčky a umožňuje jet na plný plyn téměř po celé své délce. Všechna tři rozložení jsou na uježděném sněhu a mají i osvětlení pro noční jízdy. Pro jízdu na těchto tratích je nutné vybavit vůz pneumatikami do sněhu.

TŘI NOVÁ EXTRA MENU V CAFÉ

Dále jsou tady tři extra menu, která vás vyzvou ke sbírání nových sad aut.

  • [Extra menu č. 31] „Sbírka: Silniční závoďáky“ (sběratelská úroveň 30 a vyšší)
  • [Extra menu č. 32] „Sbírka: Lexus“ (sběratelská úroveň 34 a vyšší)
  • [Extra menu č. 33] „Sbírka: Red Bull X Series“ (sběratelská úroveň 49 a vyšší)

SPOUSTA NOVÝCH VÝZEV

Pavilon Světové tratě, kde se můžete zúčastnit mnoha různých závodů po celé Evropě, Americe a Asii, se výrazně rozvine. V aktualizaci Spec II přibude pět závodů úrovně Standard a dva závody úrovně Expert, navíc se Arkádový závod vyvine v Rychlý závod a bude jednodušší na používání. Kromě standardních závodníků s umělou inteligencí bude ve verzi pro PS5 možné závodit také proti Gran Turismo Sophy, prototypu závodní umělé inteligence, jejíž vývoj stále probíhá.

K dispozici bude nová nabídka Adresář závodů, která umožní ze seznamu snadno vyhledávat závody a připojovat se k nim, a nová funkce Týdenní výzvy, která vás odmění cenami za absolvování všech obsažených závodů. Nabídka Týdenní výzvy se objeví po zhlédnutí závěrečného filmu a sada závodů se bude měnit každý týden.

NOVÉ ZÁVODY MISTROVSKÉ LICENCE

V Licenčním středisku přibude úroveň mistrovské licence, na které se můžete naučit základy sportovní jízdy. Počínaje aplikací základních ovládacích prvků bude přidáno 50 nových obtížnějších testů, které bude možné vyzkoušet po absolvování testů normální licence.

MÍSTO SETKÁNÍ SE VYVINE V PADOK

Místo setkání, kde si můžete rychle užít online závodění, se změní na Padok, který simuluje parkoviště pro vozy hráčů. V padoku můžete s ostatními hráči komunikovat pomocí textového chatu a emotikonů a také si přiblížit konkrétní vozy, které si hráči přivezli, a prohlédnout si je zblízka. Do této oblasti se budete moci dostat jak z pavilonu Světové tratě, tak z pavilonu Hra pro více hráčů.

SPLIT-SCREEN PRO ČTYŘI NA PS5

Režim hry pro více hráčů Rozdělená obrazovka bude aktualizován tak, aby se do něj mohli zapojit až čtyři hráči. Jednu obrazovku můžete rozdělit na čtyři části a nechat tak až čtyři hráče závodit společně na jednom monitoru nebo televizoru (pouze na PS5).

Aktualizovaná lokální hra pro více hráčů bude ještě uživatelsky přívětivější a umožní měnit vozy v nabídce před závodem. Každý hráč musí mít samostatný ovladač, aby mohl hrát v závodech na rozdělené obrazovce.

POMALEJŠÍ RYCHLOSTI ZÁVĚRKY

V režimu Fotografie ze závodu, který slouží k pořizování fotografií ze záznamů po závodě, budou k dispozici delší časy závěrky. Dostupné budou časy závěrky 1/1–1/30 sekundy. Díky tomu nyní můžete fotografovat tmavé objekty, které budou světlejší, fotografovat světelné stopy a pořizovat snímky zachycující dynamické pohyby. Nastavení delšího času závěrky umožní větší šíři výrazu na fotografiích.

TOKIJSKÉ KANCELÁŘE POLYPHONY DIGITAL V REŽIMU SCAPES

Do režimu Scapes bude přidána speciální sekce Oblíbená místa hráče, která představí místa, jež jsou mezi hráči oblíbená, a přidáno nové místo Tokijské kanceláře Polyphony Digital, které připomene 3000. fotografické místo přidané do režimu.

NOVÝ OVLÁDACÍ PANEL A NOVÉ INTRO

V neposlední řadě bude přidán nový ovládací panel, na kterém budete mít přehled o svém postupu ve hře, od počtu vozů v garáži až po postup na světových tratích, sběratelskou úroveň atd. A také dojde na aktualizaci úvodního filmu, který se přehraje při spuštění hry.