O2 universum brzo ovládne atmosféra středověku. V hudebním provedení tady ožije idyla českých vesnic, chorály kostelů, velkolepost hradů i krev a špína krutých válek. To vše v podobě soundtracku jedné z nejúspěšnějších českých her, Kingdom Come: Deliverance. Vstupenky se začnou brzy prodávat v síti Ticketmaster.

S více než 4 miliony prodaných kusů patří Kingdom Come: Deliverance mezi jedny z nejúspěšnějších českých her vůbec. Dílo ze studia Warhorse, které založili veteráni herního průmyslu Daniel Vávra a Martin Klíma, dodnes sklízí mnoho kladných reakcí od recenzentů i aktivní hráčské komunity. Hra má na kontě i několik ocenění, jako je třeba Hra roku 2017 z prestižního festivalu Gamescom nebo ocenění za nejlepší herní design z akce Česká hra roku.

Těchto úspěchů hra dosáhla zejména díky silnému důrazu na realistické vyobrazení českých zemí 15. století, konkrétně období krátce po vpádu Zikmunda Lucemburského. V duchu realismu hra představuje i sociální poměry a styl boje tehdejší doby, což pro hráče a jeho hlavní postavu, prostého kluka z vesnice bez urozeného původu či rytířského výcviku, nevěští snadnou cestu.

Hráče touto cestou doprovází krásný dobový soundtrack z per skladatelů Jana Valty a Adama Sporky. Gregoriánské chorály, hospodské písně i válečné bubny ve hře znějí dle principu tzv. adaptivní hudby. V praxi to znamená, že jsou jednotlivé zvukové stopy rozděleny na více částí. Ty jsou schopny přecházet plynule jedna do druhé, a tak reagovat na změny v herní situaci bez toho, aby hráč znatelně uslyšel, že jedna skladba „končí“ a druhá „začíná“. To vytváří dynamický a intenzivní herní zážitek, který měl bezpochyby nemalý podíl na úspěchu hry.

Tuto nezapomenutelnou středověkou atmosféru si budou moci fanoušci vychutnat naživo v podobě velkolepého hudebního představení pod střechou O2 universa, které proběhne 5. 2. 2022.

Orchestrální části představení se pod taktovkou Jana Valty ujme Brněnská Filharmonie, která svou velikostí i významem patří k české orchestrální špičce a nabízí ročně kolem stovky koncertů. Vokální doprovod filharmonii zajistí talentovaný studentský sbor Vox Iuvenalis, pocházející rovněž z Brna. Zážitek pak doplní čtveřice trubadúrů z formace Bakchus, která ve spolupráci s Adamem Sporkou nahrála středověké písně, které zaznívají v hře. Koncert proběhne v duchu zmíněné metody adaptivní hudby, a proto bude představení doprovázet audiovizuální stopa s klíčovými scénami ze hry. Fanoušci hry i středověké hudby se tedy opravdu mají na co těšit.

Brněnské Filharmonii tematika videoher rozhodně není cizí, což dokázala už několika koncerty s hudbou z legendární herní série Mafia. Naposledy se takto fanoušci série sešli na brněnském Špilberku, kde koncert uvedl herec Marek Vašut. Ten daboval hlavní postavu prvního dílu série a svou roli si zopakoval i v nedávném remaku pod názvem Mafia: Definitive Edition.

Koncerty soundtracků obou her organizuje iniciativa GameDev Area, která má na kontě už vícero akcí podobného formátu. Do Brna díky ní zavítala například polská kapela Percival, která se podílela na soundtracku k celosvětově známé hře Zaklínač 3 a pro její fanoušky si připravila velkolepou show Wild Hunt Live.