Má se Call of Duty bát? Ubisoft láká na svou bezplatnou first-person střílečku XDefiant, která bude už příští týden spuštěna pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Hra nabídne napínavé bitvy, v nichž proti sobě stojí čističi z The Division, agenti ze Splinter Cella, duchové z Ghost Recon, partyzáni z Far Cry 6 nebo hackeři z Watch Dogs.

Ubisoft má velké ambice. Dle všeho chce XDefiant postavit proti Call of Duty a snažit se přetáhnout hráče Warzone. Zda se mu to podaří, to napoví už první dny od spuštění.

XDefiant si nyní můžete předběžně stáhnout. Ke spuštění dojde v úterý 21. 5. v rámci šestitýdenní předsezóny. Ta zahrne tento obsah:

  • 14 map (Arena, Attica Heights, Dumbo, Echelon HQ, Emporium, Liberty, Mayday, Meltdown, Midway, Nudleplex, Pueblito, Showtime, Times Square, Zoo)
  • 24 zbraní
  • 5 frakcí (Echelon, Phantoms, Cleaners, Libertad, DedSec – dostupné po odemknutí, nebo zakoupení
  • 5 režimů (Domination, Hot Shot, Occupy, Escort, Zone Control)

Každé tři měsíce dorazí nová sezóna. Každá by měla přidat jednu novou frakci, tři nové zbraně a tři mapy. Každou pochopitelně doprovodí battle pass na 90 tierů. V prvním roce bude hra rozšířena o čtyři frakce, 12 zbraní a 12 map.

Tady ještě systémové požadavky PC verze: