Přibližně před měsícem jsme vám představili zajímavý projekt na crowdfundingové stránce Kickstarter, který nám představili tvůrci série Van Helsing, studio NeocoreGames. Tato tahová RPG strategie nás vezme do magické historie, do dob bojů krále Artuše a jeho rytířů kulatého stolu. Překvapivě však budeme hrát za zrádného vraha tohoto slavného krále, který se vrátil z posmrtného života, aby dokončil své poslání. Tvůrci samotnou hru popisují jako jedinečný hybrid mezi tahovými taktickými strategiemi (XCOM) a tradičními RPG zaměřené na hrdiny. Na detaily o samotné hře se můžete podívat v našem předchozím článku

Dnes totiž přinášíme skvělou zprávu, jelikož vývojáři vybrali požadovanou částku 150 tisíc dolarů a produkce hry tak může s klidem pokračovat. Přispěvatelé však dosáhli i druhého cíle, k dosavadním pěti třídám hrdinů tedy přibude i další, Mudrc, který využívá ledovou magii. Třetí stanovený cíl, který by do hry přinesl i PvP souboje, bohužel zatím dosažený nebyl. K požadovaným 190 tisícům dolarů však chybí vybrat „pouhých“ 9 tisíc. Kickstarterová kampaň poběží ještě další tři dny, pokud tak máte zájem tento projekt podpořit, musíte si pospíšit. Na těchto stránkách také můžete najít celou řadu videí a obrázků ze hry.

Přečtěte si také: V next-gen strategii ve stylu série XCOM se stanete věčným zrádcem krále Artuše

Hra King Arthur: Knight's Tale je v plánu na rok 2021 pro PC. Pokud vše půjde podle předpokladů, tak se dočkáme v prvním čtvrtletí příštího roku. Těšit se můžeme také Early Access, který by mohl být k dispozici již na konci letošního roku. Přislíbeny jsou také verze pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S.