Nadcházející exkluzivita pro PlayStation 5 s názvem Returnal nevyjde 19. 3. letošního roku, ale o měsíc později. 50 dnů před plánovaným vydáním oznámila Sony nové datum. To bylo stanoveno na 30. 4. 2021.

„Společnosti SIE a Housemarque se rozhodly posunout datum vydání, aby poskytly týmu čas navíc pro další leštění hry na úroveň, kterou hráči od Housemarque očekávají,“ dodal oficiální tweet.

Returnal od tvůrců arkádových stříleček Matterfall, Next Machina, Alienation a Resogun sází na znovuhratelnost: procedurální svět vás má pokaždé přimět smést prach porážky ze tváře a s každým dalším znovuzrozením se vrhnete do neustále se měnících výzev. Hráči se ocitnou na nestálé mimozemské planetě a musí nastolit řád.

„Po nouzovém přistání v tomto formujícím se světě se musí Selene vydat na cestu za svobodou skrz nehostinnou krajinu prastaré civilizace. V naprosté izolaci a o samotě musí zuby nehty bojovat o přežití. Znovu a znovu se jí to nedaří – a tak je nucená s každou svou smrtí svůj boj opakovat. Během neúnavné hry s roguelike prvky objevíš, že kromě planety se s každým novým cyklem mění i předměty, které máš k dispozici. Každá nová smyčka tě konfrontuje s novými kombinacemi, jež tě postaví na hranici tvých možností, i novými souboji, které prověří tvé schopnosti strategického uvažování.

Temná krása rozpadajícího se světa všude kolem tebe je napěchována výbušnými překvapeními a oživena strhujícími vizuálními efekty. Od riskantních přestřelek s kulkami létajícími všude kolem přes hrozivé zvraty po průzkum neúprosných prostředí. Čeká tě dobrodružství plné prozkoumávání, objevování i soubojů, během kterého narazíš na tajemství na každém kroku.“

Těšíte se na Returnal?