Pro veterány je to velká událost, vždyť po necelých 25 letech vyjde pokračování Outcast. Navzdory tomu THQ Nordic bez velkého oznámení stanovila datum vydání Outcast: A New Beginning. Dozvěděli jsme se ho z jednoduché tiskové zprávy, která obsahovala odkaz na dva týdny staré gameplay video. Situaci zachraňují nové screenshoty (úplně dole).

Marketing THQ Nordic je občas opravdu záhadou. Každopádně, Outcast: A New Beginning vyjde 15. 3. 2024 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Na PC se bude prodávat za 60 eur, zatímco na konzolích to bude za 70 eur.

V pokračování Outcastu se vrací Cutter Slade do okázalého mimozemského světa Adelpha. Poté, co ho vzkřísí všemocní Yodové, zjišťuje, že Talani jsou zotročení, svět byl zbaven přírodního bohatství a jeho vlastní minulost se proplétá s vojskem robotických vetřelců. Je na něm, aby se vydal na misi a opět zachránil planetu.

Vývoj hry vede původní tým, který stál za Outcast 1. Hráče zve do fascinujícího světa plného nebezpečných tvorů a domova talanského lidu – prastaré kultury, jejíž osud je nyní nerozlučně spojen se Zemí po událostech první hry. Vy hrajete za Cuttera Sladea, bývalého člena Navy SEAL, který má stejný suchý humor jako tehdy v 90. letech – svět kolem něj se však změnil, a tak se nakonec změní i on.

Vlastnosti hry:

Pomocí svého jetpacku skákejte, plachtěte a rychle se pohybujte po fantaskním herním otevřeném světě.

Kombinujte desítky různých modulů a vytvořte si osobní zbraň, díky které zničíte robotické vetřelce.

Užijte si naprostou kontrolu nad přístupem k příběhu a postupujte v tomto nelineárním světě vlastním tempem.

Prozkoumejte svět bez hranic, objevujte ukryté chrámy a nebezpečná zvířata.

Seznamte se s talanskou kulturou, zatímco jim budete pomáhat osvobozovat vesnice, abyste získali prastaré talanské schopnosti, které využívají sílu přírody, jež může zničit vaše nepřátele.

Užijte si nádherný, ručně vyrobený svět, za doprovodu epického soundtracku, který složil původní skladatel hudby ke hře Outcast Lennie Moore.