Kultovní komiksová a filmová postava Pepek námořník se objeví v bezplatné online akci World of Warships v rámci speciální spolupráce u příležitosti Světového měsíce oceánů. Spolupráce bude probíhat současně s charitativním partnerstvím, které bude oznámeno před zpřístupněním nového obsahu.

Světový měsíc oceánů, který se koná každý rok v červnu, je každoroční oslavou oceánů a platformou pro zvyšování povědomí o práci potřebné k udržení největšího ekosystému Země.

Do World of Warships dorazí Popeye Charity Bundle, jenž bude obsahovat herní velitele Pepka a Bluta, včetně na míru vytvořených hlasových projevů, dvou vlajek a jedinečné kamufláže pro USS Colorado Tier VII.

„Pepek Námořník je pro mnohé z nás ve Wargamingu oblíbenou postavičkou z dětství, takže je nám ctí, že máme možnost přivést ho do našich vod. Ještě výjimečnější pocit je, když víme, že přispíváme ke zvýšení povědomí o ochraně oceánů a zároveň přinášíme radost našim hráčům," komentoval Marko Valentic, ředitel globálního rozvoje obchodu a komunikace ve společnosti Wargaming.

„Pro Pepka námořníka, jednoho z nejznámějších popkulturních námořníků na světě, jsme si nemohli představit lepšího herního partnera než World of Warships," řekl Jarred Goro, viceprezident pro licencování v Severní Americe společnosti King Features. „Jsme nadšeni, že vášeň World of Warships pro konverzaci o oceánech se shoduje s naší a těšíme se, až tuto herní spolupráci přineseme fanouškům po celém světě.“