
Magazín · Novinky · v úterý 18. 2. 2025 11:51
Na PC verzi GTA 6 nebudeme čekat dlouho, myslí si šéf Corsairu
O tom, že Grand Theft Auto VI dorazí na PC, asi nikdo nepochybuje. I když Rockstar jako obvykle dělá hluchého a slepého a mluví pouze o verzích pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Generální ředitel společnosti Corsair je přesvědčen, že příznivci hraní na počítačích nebudou na gangsterskou akci čekat dlouho.
Andy Paul během finanční konference s investory prohlásil, že PC verze GTA 6 dorazí na začátku roku 2026. Ve společnosti zabývající se výrobou příslušenství očekávají, že hra podpoří prodeje hardwaru, protože půjde o jednu z nejnáročnějších her vůbec. Stejně se vyjádřil šéf financí Corsairu.
Podobná slova zazněla už dříve i od šéfa Take-Two, Strausse Zelnicka, který naznačil, že PC verze GTA 6 je prakticky nevyhnutelná. Očekává se, že by mohla tvořit až 40 % celkových prodejů, podobně jako v případě předchozích dílů série.
Grand Theft Auto 6 na PS5 a Xbox Series X/S vyjde na podzim letošního roku. Na PC verze her od Rockstaru tradičně čekáme. U GTA 5 to trvalo necelé dva roky (17. 9. 2013 na konzole a 14. 4. 2015 na PC) a u Red Dead Redemption 2 pouze rok (26. 10. 2018 na konzole a 5. 11. 2019 na PC). Jak dlouho to bude u GTA 6 podle vás?