Máme dobrou zprávu pro všechny fanoušky vesmírných stříleček na PC. Po šesti rozsáhlých aktualizacích obsahu během dvou let vývoje v Early Access nezávislé vývojářské studio Rockfish Games oznámilo, že plná verze Everspace 2 vyjde 6. 4. 2023 na PC.

PC verze Everspace 2 se bude prodávat na Steamu, GOG a Microsoft Store, kde už nyní najdete Early Access. Verze pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S budou následovat v létě letošního roku. V té době bude i hra plně kompatibilní pro Steam Deck. Na PS4 a Xbox One už hra nedorazí.

Pokud máte v plánu si hru koupit na PC, tak byste měli vědět, že od 20. 2. se cena v Early Access zvyšuje o 10 eur. Navíc na Steamu najdete demoverzi, stejně tak je hra součástí PC Game Passu. Očekává se, že poté bude dostupná i v Xbox Game Passu.

„Hra EVERSPACE 2 byla zdaleka největším a nejambicióznějším projektem naší společnosti a po celých pět let vývoje, z nichž poslední dva byly v Early Access, pro nás byla opravdovou láskou,“ říká generální ředitel společnosti ROCKFISH Games Michael Schade.

Pořádný osmimístný rozpočet

„Po odhalení data vydání vidíme světlo na konci tunelu, kde se naše úžasná komunita a noví hráči po celém světě dočkají tohoto dobrodružství plného vzrušujících vesmírných soubojů a nádherných řemeslně vytvořených lokací v hlubokém vesmíru a na planetách. Do vytvoření hry, kterou jsme vždycky chtěli vytvořit, jsme investovali pořádný osmimístný rozpočet a tým nyní usilovně pracuje na dokončení a vyladění veškerého obsahu v den spuštění hry k její maximální dokonalosti. Kromě závěrečné kapitoly příběhu hry EVERSPACE 2 je toho ještě hodně k vidění!“

NA PS4 A XBOX ONE UŽ NE

„Naše vize hry EVERSPACE 2 nás zavedla za hranice omezení konzolí předchozí generace. Náš tým strávil ohromné množství času snahou vytvořit zážitek, který by uspokojil naše fanoušky na Xbox One a PlayStation 4, ale zmenšení EVERSPACE 2 na tyto platformy nedosahuje úrovně kvality, kterou chceme poskytnout,“ vysvětlil Schade.

„Budeme v kontaktu se sponzory, kteří si během Kickstarteru přislíbili kopie na konzole, abychom se ujistili, že je o verze hry pro PlayStation 5 a Xbox Series X|S stále zájem, a nabídneme jim vrácení peněz v případě, že k těmto platformám nemají přístup.“ 

Zatímco tým pracuje na doplnění dalších nepřátel, odměn, výzev, katalyzátorů, typů vybavení a atributů, vylepšených filmových záběrů, benefitů, možností přizpůsobení, nových soubojů s bossy, zcela nové obchodní mapy a dalších prvků před spuštěním verze 1.0, má pro vás poslední tajemství: při spuštění bude přidán další společník a další hvězdný systém.