Hororová first-person střílečka Quantum Error má stanovené datum vydání a přináší příběhový trailer. Drsným hasičem se nejprve stanou hráči na PlayStationu 5. Ti na Xboxu Series X/S a PC musejí ještě nějakou dobu počkat, protože v TeamKill Media probíhají práce na optimalizaci. Z toho důvodu se vývojáři nemohou zavázat k datu vydání. Nechtějí ale zdržovat PS5 hráče. Jim hru naservírují 3. 11. letošního roku.

Na PS5 hra využije haptickou zpětnou vazbu, která má umožnit zažít pocit hasiče ve svých rukou. Pocítit máme intenzitu zpětného rázu dveří, použití pily K12 nebo pocítit plameny sílícího požáru. Podporovány budou také adaptivní spouště, které budou klást odpor, mikrofon v ovladači bude přenášet dech během resuscitace a 3D zvuk má umožnit perfektní zvukový doprovod.

Tvůrci se snaží vše zaobalit slovy jako je perfektní, vztahující, strhující... ale příběhový trailer a předešlé ukázky dávají pocit, že tak perfektní Quantum Error nebude. Navzdory tomu, že je vytvořen v Unreal Enginu 5.

Společnost TeamKill Media nedávno potvrdila, že v Quantum Error nebudou žádné nesmysly v podobě mikrotransakcí a exkluzivních předmětů pro nějakou platformu. Z odpovědi také vyplývá, že studio neplánuje žádné dodatečné balíčky.

Quantum Error se dá popsat jako mix Dead Space a akčnějšího Prey. Hrát budete za hasiče Jacoba Thomase, jenž se dostane do futuristického výzkumného zařízení Monad Quantum Research Facility, na které zaútočí neznámá entita. Komplex zachvátí plameny a je zcela uzavřen. Dovnitř se dostane Jacob se svým parťákem Shanem.

„Váš úkol je jednoduchý: zachránit z hořícího komplexu co nejvíce životů a dostat se ven. To, co začíná jako záchranná mise, však rychle upadá do temnoty, když po příjezdu zjistíte, že věci nejsou takové, jak se zdají,“ přibližují vývojáři.