Nintendo pokračuje s vylepšováním svých her pro nedávno vydanou konzoli Nintendo Switch 2 a po hrách The Legend of Zelda: Breath of the Wild a Tears of the Kingdom je na řadě další z oblíbených titulů: Super Mario Party Jamboree, které si klade za cíl již tak zábavnou party hru učinit ještě poutavější skrze nové funkce nejnovější konzole.

Super Mario Party Jamboree je party titul připomínající deskovou hru prošpikovanou nejrůznějšími minihrami. Jelikož titul vyšel původně pro konzoli Switch z roku 2017 (původní recenze), nebudeme v této recenzi podrobně rozebírat základní režim Mario Party, který zůstal takřka neměnný a zaměříme se na hlavní přídavek Nintendo Switch 2 Edition, kterou je režim zvaný Jamboree TV. 

V této „televizní show“ si můžete vybrat z celkem čtyř herních režimů: Mario Party, Carnival Coaster, Bowser Live a Free Play, přičemž každý má trochu jiná pravidla.

MARIO PARTY VYUŽÍVÁ NOVOU FUNKCI JOY-CONŮ

Mario Party funguje prakticky totožně jako jeho původní režim. Na deskových mapách se snažíte oproti svým protihráčům nashromáždit dostatek penízků a hvězd, které vám zajistí vítězství. Kromě řady akčních políček, na která můžete šlápnout, několika předmětů, kterými si průchod můžete usnadnit či různorodých výzev plynoucích z vybrané deskové mapy, se budete účastnit také jednotlivých miniher.

A právě větší počet miniher je jedno z předních rozšíření nové edice. Přesněji se v Mario Party setkáte s takzvanými „Mouse Minigames“, tedy minihrami využívajícími funkci Joy-Conu coby myši. Budete například třídit poštu, natahovat autíčka, nabírat zmrzlinu či stavět vysokou věž. Každá z 14 „myších” miniher je opravdu zábavná a představuje novou funkci Joy-Conů v dobrém světle. Jedinou nevýhodou je, že některé minihry vyžadují poněkud hodně místa na stole při pohybu „myší”, což může být například ve více hráčích lehce problematické.

To ale nejsou veškeré inovace, které Mario Party s Nintendo Switch 2 edicí obdrželo. Pokud na vás byly základní 90minutové hry dlouhé, oceníte zejména režim Frenzy, který se hraje pouze na pět kol s lehce upravenými pravidly. Například modrá políčka dávají víc penízků, zatímco červená více ubírají; na začátku obdržíte 50 penízků, 1 hvězdu a 1 dvojitou kostku a přibude i více speciálních událostí. Osobně jsem rychlejší režim ocenila. Nejen že byl svižný a nezabral tolik času, ale byl i stejně zábavný jako jeho delší předchůdce.

A v případě, že máte zakoupenou také oficiální kameru Nintendo Switch 2, můžete do hry promítnout i svůj vlastní obličej. To může být sice pěkné zpestření, zejména hrajete-li ve více hráčích, ale abych pravdu řekla, kvalita kamery je poněkud nízká. Navzdory tomu, že se jedná o 1080p rozlišení, byl obraz rozpixelovaný a v případě, že jsem využila také klíčování obrazu, tak také velmi kostrbatý a nepřesný.

KAMERA NEDĚLÁ REŽIMU BOWSER LIVE PŘÍLIŠ DOBROTY

O něco náročnější zacházení s kamerou přichází také v okamžik, kdy zapnete režim Bowser Live. V tomto šíleném představení se pokusíte oslnit Bowserovo publikum. Zejména tak budete činit v zcela nových minihrách, které využijí mikrofon a záznam z kamery. Budete tak například tleskat do rytmu nebo balancovat na hlavě s Goomba věží. A právě v minihrách, které využívají větší část těla, jsem zaznamenala velmi problematické snímání kamery. Mnohdy kamera chtěla, abych se postavila na místo, které jsem v místnosti neměla, případně jsem se musela skrčit, i když minihra vyžadovala, abych stála. Toto poněkud nevychytané pozicování mi tak dokázalo celý zážitek z Bowser Live zkazit.

Víc jsem si tak užila třetí kooperativní režim, Carnival Coaster, který vás a druhého hráče vyšle na jízdu po horské dráze. Během té můžete „myší“ sestřelovat různé nepřátele, kteří vám zajistí dodatečný čas, který na horské dráze strávíte a také vám umožní hrát již známé minihry z režimu Mario Party. Nejedná se o nic revolučního, ale pokud namísto deskové hry preferujete hraní miniher, může být Carnival Coaster pěknou a jednodušší alternativou.

Případně můžete sáhnout po režimu Free Play, který vám umožní vychutnat si minihry dle vašeho samostatného výběru. Můžete si zahrát vaše nejoblíbenější, případně si jen vyzkoušet ty, které byly s Nintendo Switch 2 Edition do hry přidány.

PŘÍJEMNÁ ZÁBAVA, ALE ŽÁDNÁ NUTNOST

Jamboree TV tak víceméně vhodně doplňuje další možnosti, jak si užít příjemný titul a rozhodně není na škodu. Potěší také vyšší rozlišení jak v režimu přenosné konzole, tak televize, i zvýšená snímková frekvence, díky kterých titul na nové konzoli vynikne o kousek více.

Obecně se ale rozhodně nejedná o něco, co musíte mít za každou cenu, zvlášť, když některé jeho části mají k dokonalosti daleko. Například minihry s kamerou nejsou dle mého názoru úplně vychytané. Přesto, pokud jste milovníci Maria a jste příznivci této deskové varianty z řadou poutavých miniher, pak se může jednat o jemné, ale přece jen dobré obohacení.