Formule 1, královna motorsportu. Když jsem byl menší, chtěl jsem být jako Michael Schumacher nebo Mika Häkkinen. Dnes už vím, že jsem moc starý a nikdy nebudu závodit na okruhu jako oni. Přesto, posledních pár let máme možnost rok co rok, užít si alespoň virtuálně tyto závody. Zde nastává otázka, jestli je dobře, že každý rok dostáváme nový ročník formulí, jestli dokážou přinést zlepšení, kterého bychom si mohli všimnout na první pohled.

Přístupnější menu

Na první změnu, nemusíte čekat dlouho, té si všimnete víceméně ihned po tom, co zapnete hru. Menu dostalo velkou změnu. Upustili od posuvné lišty a vše předělali, dle mého do daleko přehlednějších dlaždic. Hru také poprvé rozšířili o Formuli 2, bohužel ta přináší jen ročník 2018. Takže pokud byste se těšili po dlouhé době porážet Schumachera, budete si muset ještě rok počkat.

Když zapnete kariéru, bude to jako vždy, vyberete si postavu, číslo, jméno a přezdívku pro komentátory. Pak ale budete překvapeni, místo toho abyste si zvolili team ve F1, zvolíte si team ve F2. Já jako Čech, jsem nemohl nevyužít šance a šel jsem do Sauber junior team by Chorouz. A říkal jsem si pěkný, takže teď si budu muset vybojovat místo ve F1. Zklamu vás, úvod kariéry, který vám dá příběh je bohužel krátký. Tři závody, ve kterých je úplně jedno, jak to skončí. Nabídky co dostanete od F1 teamů, jsou vždy stejné a můžete si vybrat ze všech.

Kariéra v F1 je pak totožná s tou z ročníku 2018. Rivalita mezi teamovým kolegou a dalším jezdcem v poli. Získávání bodů v trénincích za které si pak můžete odemykat vylepšení pro váš vůz. A v neposlední řadě i otravné rozhovory, kdy na odpověď máte 10 vteřin, takže často než si stihnete přečíst, co chcete odpovědět, rychle klikáte aspoň na něco.

Co obdrželo ale vylepšení, je umělá inteligence. V ročníku 2018 jsem i na střední obtížnost neměl problém kohokoliv předjet i za pomoci lehké strkanice. Tak zde si daleko urputněji drží všichni svojí ideální stopu. Když do nich najedete, neuhnou ani nezpomalí, naopak, takže výsledek je takový že jste oba mimo trať a předjelo vás daleko více aut. A to upozorňuji, že vše je daleko těžší už od 20% nastavení obtížnosti.

Detaily vás na zem neposadí

Grafická stránka hry doznala, řekl bych menších vylepšení. Přesto závodní okruhy, hlavně ty v noci, působí teď daleko věrohodněji než dřív. Kde bych ale doporučil zapracovat, jsou postavy, ty na dnešní dobu už působí zastaralým dojmem. Vím, jde o formule, přesto lidé jsou její součástí, a proto bych doporučil na nich zapracovat. Protože pevně věřím, že se brzy i ve formuli dočkáme příběhové kariéry podobné té z Fifa. Nesmím zapomenout bohužel na propady FPS, nevím, jak jsou na tom ostatní platformy, ale PlayStation měl občas plné ruce práce. Ale třeba to dokáží ještě odstranit aktualizacemi.

Značného vylepšení se dočkal i multiplayer, e-sport ve formuli je zase o krok blíž všem fanouškům který by to chtěli zkusit. V kalendáři jsou v předstihu vypsané termíny, kdy se bude závodit, a tak si můžete naplánovat přihlášení. Dále skiny formulí, které si můžete měnit a upravovat podle svého, s tím přišli na scénu i mikrotransakce, protože si budete moct pořídit i hotový skin.

Formule 2019 nepřinesla tolik novinek jako lehce revoluční 2018. Kde poprvé Codemasters dostal povoleno zajít do paddocku a získat informace od závodních teamů a nahrávat reálné zvuky motorů. Přesto pár novinek potěší a nějaké jsou jako slibné vyhlídky na roky příští. Codemasters ale odvedl dobrou práci a závodění ve formuli je kvalitně provedeno. A pokud jste fanoušek Ferrari stejně tak jako já. Můžete alespoň virtuálně zvrátit nadvládu Mercedesu v tomto ročníku. Za team Indiana tímto udělujeme 7 bodů z 10.Závodění je prima, ale pár věcí by to chtělo ještě dotáhnout.