Loňská hra Marvel’s Avengers bylo pro mnohé velkým zklamáním. A ono není divu. Tvůrci mohli vzít jakýkoliv zajímavý příběh z komiksů, ať už šlo o nového Venoma, který se stane v podstatě bohem, nebo nedávnou Válku Říší. Jenže oni si radši vybrali něco mezi filmy a těmi méně populárními komiksy a přinesli hru s průměrným soubojem, nudným soubojem a příšernými mikrotransakcemi a úpravou postavy. Zničehonic ale na mobilní zařízení vyšla hra Future Revolution, která je zdarma, má více postav, a hlavně netlačí tolik na miktrotransakce. Je tohle ta hra, na kterou všichni fanoušci čekali?

Jde o Masivně Multiplayerové Open World Akční RPG, ve kterém se chopíte jednoho z vašich oblíbených hrdinů a půjdete proti hned několika padouchům, ať už jde o Magneta, Ultrona, Red Skulla, nebo Maestro Hulka. V budoucnosti totiž dojde ke konjugaci světů, za kterou může více méně M.O.D.O.K. V úžasném úvodu, kde si vyzkoušíte hned několik hrdinů se vám ho podaří porazit, ale škoda již byla napáchána. Stark vytvoří nové úžasné město, pojmenované po něm, ve kterém se nachází ústředí všech hrdinů z nejrůznějších paralelních světů. Jenže se vše pokazí, tak jak má a Ultron začne škodit. Pak ale přijde Red Skull s Hydrou, následně Maestro a tak dále a tak dále. Zkrátka hra je nastavená tak, aby mohl být postupně přidáván další obsah s dalším příběhem.

V již avizovaném úvodu máte jednu ukázku za druhou a vše působí prémiově. Jenže pak půjdete do klasických misí, kde většinu času najdeme dialogové pasáže, kdy mnohdy nenaskočí ani dabing. Na vině je dle mého fakt, že mise se nachází ve sdíleném světě s dalšími hráči. Zatímco výjimečné mise, kde jste jen vy, běží razantně lépe. Jinak jde ale o klasické mobilní online RPG. Krom základního útoku zde máte hromadu speciálních útoků a pokud vás přestanou bavit, můžete si dokonce zapnout auto-play. Ten ale mnohdy blbne, a i když jsem ho měl vypnutý, tak mi postava útočila sama od sebe. Musel jsem ho tak vypnout a zapnout. A to několikrát.

Souboj je tedy takový lepší nadprůměr. Škodí tomu sdílené herní světy, které občas mají problémy se stabilizací. Zároveň ani nepřátelé nejsou nikterak zajímaví, protože akorát narážíte na stejné kopie jiných nepřátel. Základní Ultron střelec má stejné útoky a chování jako kyborg, nebo voják Hydry. Ale díky hromadě útokům, které máte a úpravě postav vám to ani nebude tolik vadit. Hru zapnete, hodinku si mlátíte, sesbíráte odměny a jdete dál.

Teď ale k odměnám. Nejčastěji dostáváte části kostýmů, herní měnu, nebo nejrůznější lektvary. Každá část kostýmu má vlastní statistiky. Pokud se vám ale nelíbí, tak si můžete nasadit něco jiného. Máte totiž oddělené položky pro čistě kosmetický výběr a ten se statistikami. Což je výborné. Stejné kusy můžete spojovat do jednoho silnějšího. Což je oproti konzolové hře velký skok kupředu. Ať už se příhlásíte do hry, zabíjíte nepřítele, nebo jen trávíte ve hře čas, tak dostanete jednu z mnoha odměn. Hra vás odměňuje téměř za vše. I pokud nechcete do hry investovat peníze, abyste měli o něco lepší vybavení, nebo exkluzivní skin, tak se budete cítit odměněni za váš čas ve hře.

Poslední podstatnou odměnou jsou komiksy, které zde fungují jako karty. Krom toho, že je skvělé mít jako sběratelské předměty slavná komiksová vydání, tak zároveň slouží jako vylepšení vaší postavy. Pokud se vám povede složit váš výběr ze společné série, tak získáte dodatečné bonusy.

Marvel Future Revolution od Netmarble je tak další online akční RPG pro mobily, ale síla licence, detailní vylepšování postavy a slabé tlačení na mikrotransakce dělá z Future Revolution jednu z nejlepších voleb. Ať už chcete něco hrát pod lavicí, nebo na dlouhých cestách, tak rozhodně doporučujeme právě tento titul. Jen teda čekám, až budu moct hrát za nějaké bizarní hrdiny, jako je třeba Squirrel Girl, protože porazit Red Skulla veverkama? To by byla teprve zábava!