Vzhledem k tomu, že tu máme Valentýn, se všude oslavují ty hezké momenty s romantikou, ale občas je potřeba se podívat i na tu druhou stranu. A proto se dnes podíváme na TOP 5 tragických konců herních vztahů. A samozřejmě musíme upozornit na spoilery.

5. ZAKLÍNAČ 3 - KRVAVÝ BARON

Phillip Strenger, známý jako Krvavý baron, je jedna z prvních větších postav, kterou většina hráčů potká ve třetím dílu Zaklínače a příběh jeho rodiny je temný a zahalený nejistotou. Je z velké části vyprávěn z úst samotného barona, a tak je těžké říct, jak moc se mu dá věřit. Baron bojoval za Temerii v podstatě celý svůj život, avšak při jedné bitvě byl vážně zraněn. Tak potkal Annu, která mu pomohla a později se vzali a měli spolu dceru Tamaru. Jejich život ale nebyl šťastný. Phillip odjížděl každou chvíli do dalšího boje, byl doma jen málo a když už, tak byl většinou opilý a agresivní, neschopný se odpojit od hrůz, které v boji viděl. Anna tudíž, když byl pryč, vídala jiného muže, Evana, a jednoho dne se s ním rozhodla utéct. Baron se tuto skutečnost dozvěděl až z dopisu, který doma našel. Dle jeho slov nejprve Evanovi nechtěl ublížit, avšak když ho viděl, přemohl ho vztek, zabil ho a donutil Annu, aby se k němu vrátila. Phillip nejspíše někde uvnitř svou ženu stále miloval, ale ona k němu cítila již jen čistou nenávist. A tak po několika letech došlo k poslednímu bodu zlomu, když Anna znovu otěhotněla. Tentokrát se ale rozhodla Phillipovi nadobro pomstít a nabídla čarodějnicím, že jim bude sloužit, když ji dítěte zbaví. 

Ty tak sice učinily, avšak dítě jen tak nezmizelo. Místo toho Anna potratila, přišla o veškerou sílu a čarodějnice ji odtáhly. Baron poté mrtvé dítě našel a rychle ho zakopal. Nedlouho poté přichází Geralt, který chce, aby mu baron prozradil, kde je Ciri, o kterou se nějakou dobu staral. Phillip ale nejdřív chce pomoc s nalezením jeho ženy a dcery. Tady dochází k různým možnostem, které můžete jako Geralt udělat, ale nyní si projdeme jenom jednu, a to tu překvapivě méně smutnou. Když se Geralt dozví o tom, že baron neposkytl dítěti řádný pohřeb, vydá se ho hledat, protože se změnilo v monstrum. Potracenku. Geralt může pomoci baronovi zemřelé dítě přeměnit na hodného ducha a je mu dáno jméno Dea. Poté se ještě dozví dozví, kde Anna a Tamara jsou. Zatímco Tamara se snaží zjistit, jak zachránit svou matku, Geralt se vydává s baronem přímo k čarodějnicím. Nakonec je zachráněna, ale její mysl je poškozená, a tak se baron rozhodne jí pomoci a odvést k léčiteli. To je jeden z konců, který není šťastný, ale jediný, kde Anna přežije. Ale za jakou cenu?

4. GOD OF WAR - KRATOS A RODINA

Už od dob, co se Kratos narodil, byl jeho život plný bolesti a boje. Jako hrdý Sparťan již od dětství trénoval se svým bratrem, Deimem, aby spolu porazili jakéhokoliv nepřítele a mohli bojovat za Spartu. Avšak co ani jeden z nich nevěděl, bylo, že jejich otcem byl Zeus. Ten dříve jejich životy ušetřil, avšak po vyslyšení proroctví, ve kterém bylo řečeno, že jeho syn, označený bojovník, ho jednoho dne zničí, přikázal, aby Deimos, který měl viditelné velké znaménko na těle, byl odtažen k Thanatovi, kde byl uvězněn. Tím byl ale osud zpečetěn. Kratos se nechal potetovat, aby nesl znamení svého bratra a přísahal, že již nikdy neprohraje. Postupně měl i další lidi, na kterých mu záleželo. Našel si manželku Lysandru a měli spolu dceru. Avšak ani to nezastavilo Krata před jeho žízní po boji, a tak při jedné osudové bitvě nedokázal přijmout svou prohru, zavolal na boha Área a přislíbil mu svoji duši za vítězství. Áres přijal a svázal Krata s čepelemi chaosu, aby pro něj zabíjel. Kratos slepě a krvelačně vyvražďoval vesnice, jak mu bylo přikázáno, avšak Áres ještě neměl dost, a tak poslal Krata vyzabíjet chrám Athény. Kratos poslechl a nepřemýšlel nad tím, koho svými čepelemi zasáhl. Až poté, co bylo ticho a všichni byli mrtví, si uvědomil, že na zemi leží jeho manželka a dcera, které krvelačně popravil. Popel jeho ženy a dítěte, které s chrámem shořely, se navždy stal součástí jeho kůže. A tak se zrodil Duch Sparty. Muž, který přišel o všechno.

3. FINAL FANTASY 7 - CLOUD A AERITH

I v sérii Final Fantasy dojde k mnoha tragédiím, ale ta, která většině přijde na mysl první, je příběh Aerith. Aerith neměla kvůli svému původu lehké dětství. Její matka byla Cetra, což znamenalo, že byla schopná komunikovat s planetou, avšak její schopnosti přilákaly pozornost lidí, kteří je chtěli zneužít. To postupně stálo život jejího otce a po několika letech i její matku, když s Aerith utekly ze zařízení, kde byly drženy. Tak se dostala do péče Elmyry, která se o ni starala až do dospělosti. Přeskakujeme pár let a Aerith potkává Clouda a utíká s ním před lidmi, kteří se ji znovu pokoušejí zajmout. Na svých cestách se spolu postupně sbližují a stane se hodně věcí. Avšak tou nejdůležitější je, když se Aerith dozví o plánu Sephirotha. Ten chce použít černou materii na vyvolání meteoru, aby zničil svět. Aerith naopak vlastní bílou materii, se kterou dokáže jeho plány zastavit, a tak se vydává do chrámu. Sephiroth se ji pokusí zabít tím, že ovládne Clouda, který se ale dokáže na poslední chvíli zastavit. To nicméně nepomůže a hned poté je stejně probodnuta a umírá v Cloudově náruči.

2. DEAD SPACE - ISAAC A NICOLE

Ve hře Dead Space se v roli Isaaca Clarkea vydáme na stanici lodi USG Ishimura, kde ale došlo k mnoha hrozným věcem a posádka se změnila na agresivní monstra. Co ale celou dobu drží Isaaca při vědomí, je jeho snaha najít a zachránit svou přítelkyni Nicole. Nicole původně na lodi vůbec neměla být, popravdě si nebyla jistá tím, jestli je práce na Ishimuře vůbec pro ni, ale Isaac ji přesvědčil, že by pozici měla přijmout, a tak se vydala na cestu, ze které už nebylo návratu. Když na palubě lodi začalo docházet k incidentům, Nicole se snažila všem pomoct a když agresivní necromorphové ovládli loď, pokoušela se z posledních sil najít lék, než nakonec sama zjistila, že již nemůže nic udělat a vzala si vlastní život. To, co Isaac vidí na lodi, jsou jenom halucinace vytvořené Markerem a až do poslední chvíle se snaží věřit, že Nicole je stále naživu, i když byla po smrti dlouho předtím, než Isaac vůbec přiletěl.

1. SILENT HILL 2 - JAMES A MARY

Když se mluví o tragických vztazích, není možné se vyhnout příběhu Silent Hill 2, ve kterém vztah mezi Jamesem a jeho zesnulou manželkou Mary stojí za celým příběhem. James a Mary se poznali na párty a zamilovali se do sebe. Začali spolu bydlet, jeli na dovolenou do tenkrát ještě normálního městečka Silent Hill a všechno se zdálo perfektní. Dokud Mary neonemocněla. Sen se nedlouho poté roztříštil a Mary bylo řečeno, že jí zbývá jenom pár let života. Láska, která tak dříve byla, se začala rozpadat. Mary nenáviděla to, jak vypadá a často se s Jamesem hádala. To ho začalo unavovat, a tak postupně přestal do nemocnice chodit. A pak, když se vrátila domů, se o ni James musel starat a nesnášel každou vteřinu. Z jeho manželky, která dříve byla světlem jeho života, se stala překážka. Nenáviděl to, co se z ní stalo, nechtěl ji vidět trpět, ale stejně tak nechtěl, aby se jeho život kompletně zastavil. A tak nakonec Mary zavraždil. Ve svých vzpomínkách tuto skutečnost potlačil a přesvědčil se, že Mary zabila její nemoc. Nebo že možná je stále naživu a čeká na něj v Silent Hill, kam se na začátku druhého dílu série opět vydává.