Vítáme vás po třech měsících u nového dílu našeho pořadu Tipy a Triky. Dneska se podíváme na nedávno vydaného Hitmana a jak si můžete pomoct ke splnění nějakých těch výzev nebo prostě k dosažení vtipných zabití. Já osobně ale nejsem na tuto hru expert, takže jsem si vyžádal pomoc od naší redakční umělé inteligence - Honzase. Většina zmíněných věcí bude platit pro všechny díly Hitmana, ale jak už z naší recenze určitě víte, tak ve třetím díle je několik novinek. Některé tipy se tak mohou týkat pouze posledního dílu, to vám ale kdyžtak řekneme.

NEBOJTE SE UKLÁDAT

Ukládejte, ukládejte a znovu ukládejte. Jop, ať už jste ve hře dobří nebo ne, určitě se vám bude ukladání hry hodit. Nejen, že budete mít více pokusů, pokud se vám něco nepovede, ale zároveň můžete prozkoumávat různé cesty, které třeba objevíte trochu později. Stačí potom hru načíst a víte přesně, kam jít a co dělat. Jeden by mohl argumentovat, že je to až podvádění, ale pravdou je, že neustálé ukládání a načítání k Hitmanovi prostě patří, tak se toho nebojte využít.

ODPOSLOUCHÁVEJTE DIALOGY A HLEDEJTE ZKRATKY

Svět této hry působí opravdu živě, takže narazíte na nespočet NPC postav, které se spolu prostě baví. Většinou je budete chtít poslouchat, protože mohou zmínit nějakou tu důležitou informaci. Jestli nic nedržíte v ruce, lze zmáčknout pravé tlačítko myši nebo levou páčku na ovladači a na danou konverzaci se zaměřit, abyste ji lépe slyšeli.

No a teď k tomu tipu, který je specifický pouze pro třetí díl. V posledním Hitmanovi si totiž můžete odemknout permanentní zkratky, jež vám zůstanou odemčené i po dohrání úrovně. Některé ale vyžadují zničení zámku, což jde provést pouze pomocí páčidla, takže je fajn ho mít u sebe. Zkuste si těchto zkratek odemknout co nevíce, abyste si zpříjemnili následující průchody.

VYBERTE SI TEN SPRÁVNÝ OBLEK

Zásadní součástí Hitmana je také dobré oblečení, díky kterému zapadnete mezi ostatní. Ujistěte se tak, že si vyberete hodící se oblek nebo někomu prostě jeden ukradněte. Pamatujte - hlavně zapadnout.

OTEVŘTE SI VÍCERO ACHIEVEMENTŮ V JEDNOM PRŮCHODU

Oukej, teď zase k něčemu vážnějšímu, co nejspíše využijí hlavně ti z vás, kterým záleží na achievementech. Hitman totiž jako součást svého načítacího systému nabízí jednu zásadní mechaniku. Pamatuje si totiž splněné úspěchy a to i po zpětném načtení. Vezměte si tak situaci, kdy se snažíte projít úroveň bez použití převleku, když tu náhle zahlédnete tenhle epickej oblek plameňáka. Víte, že ho potřebujete na odemčení achievementu, ale zase se snažíte převlek nepoužít na splnění jiného achievementu. V tuto chvíli si můžete hru uložit, sebrat oblek plameňáka - čímž získáte achievement, a hru načíst do fáze předtím, než jste oblek sebrali. Výzva za plameňáka vám zůstane, ale váš průchod bez převleků taky zůstane neporušen.

VŠÍMEJTE SI DETAILŮ - KÓDY JSOU VŠUDE MOŽNĚ PO SVĚTĚ

Dalším tipem je sledování tabulí a nápisů. Často totiž můžete nalézt nějaké plány nebo čísla, díky nimž později například odemknete sejf. Tato mechanika byla ale přidána až do třetího dílu, takže pokud hrajete jedničku nebo dvojku, nemusíte toto řešit. Je to nicméně celkem pěkná novinka.

PROZKOUMÁVEJTE VEDLEJŠÍ PŘÍBĚHY

Nebojte se prozkoumávat vedlejší příběhy. Každá mise má totiž krom hlavních cílů i nějaké menší úkoly. Může se zdát, že vás budou pouze rozptylovat, ale často vás naopak právě k cíli dovedou. Zjistíte přitom navíc většinou i zajímavé informace, takže prakticky není důvod, proč tyto vedlejší cesty nevyzkoušet.

BAVTE SE A EXPERIMENTUJTE

No a samozřejmě se prostě nezapomeňte bavit. Využívejte šílených vychytávek a naprosto absurdních předmětů - Honzas mi doporučil, abych zmínil třeba tyhle roztomilé vybuchující kachničky nebo tenhle fyziku popírající kufřík. Osobně nechápu, co na něm ty lidi vidí tak divného.

Přečtěte si také: Hitman 3 je skoro perfektním zakončením skvělé trilogie

No a jsme u konce. Na závěr se ještě hodí zmínit, že Hitman je o prozkoumávání úrovní a jejich neustálem hraní stále dokola. Má to prostě něco do sebe a s každým průchodem se z vás stává ještě lepší a šílenější zabiják. Jestli jste ještě Hitmana nehráli, tak vám to rozhodně doporučujeme. Můžete se ostatně rovnou podívat na naši recenzi.