Apex Legends už sice není horkou novinkou, ale s příchodem nové sezóny se do hry vždy nažene spousta hráčů, včetně mě. Naštěstí jsou systémy hry natolik komplexní, že se pokaždé najde něco nového, co se lze naučit. Proto si dnes ukážeme pár základních věcí, které jsou ve hře trochu skryté ale zároveň i několik pokročilých tipů využívajících různých herních systémů.

VYUŽIJTE SYSTÉMY HRY NA MAXIMUM

První naprosto základní mechanika, které spoustu hráčů stále nevyužívá, je skok na konci skluzu. Na to, že skluz zrychluje, už většina přišla a je to rozhodně zásadní součást hry, ale pokud na konci vyskočíte, získáte ještě trochu té rychlosti navíc.

V Apexu samozřejmě není fall damage, pouze vás hra při dopadu z větší výšky trochu zpomalí. Toto se dá však obejít dobře načasovaným melee útokem, který vám zpomalení zruší. Načasování ale musí být opravdu přesné a tak nejspíš budete muset chvíli procvičovat.

NOVÁ POSTAVA UMÍ BÝT OPRAVDU SILNÁ

Nová postava Loba je o dost silnější než se na první pohled může zdát. Jestli se totiž naučíte využívat váš teleport během souboje na přemisťování pozic, a nejen na útěk, můžete nepřítele dost zmást a získat tak velkou výhodu. Do toho se naučte efektivně využívat svoji ultimátní schopnost a máte dobrý základ pro úspěch.

Takový menší trik, který se mi také osvědčil, je padat za Lobu hned na začátku hry vedle stanic, které vám nabijí ultimátní schopnost. Hned potom ji můžete položit a sebrat ten nejlepší loot kolem vás, dřív než ho najdou nepřátelé. Jenom si dávejte pozor, aby vás mezitím nikdo nesestřelil. 

STARÉ DOBRÉ TRIKY

Když si připnete předmět, který vám spoluhráč označil a neseberete ho, tak na obrazovce zůstane až do konce hry. To může být na jednu stranu otravné, ale na druhou stranu se dá tato mechanika využít i takticky. Pokud totiž někdo z nepřátel sebere předmět, z vaší obrazovky vám zmizí a budete tak přesně vědět kde se druhý hráč nachází. Ano, nejspíše se vám to nepovede příliš často, ale možná pro to najdete využití.

Co slýchávám i rok po vydání hry stále často je, že Caustic nebo Gibraltar, jsou pomalejší. Ti z vás co už ale mají něco nahráno, určitě moc dobře ví, že všechny postavy běhají naprosto stejnou rychlostí. Animace postav sice trochu matou, ale data hovoří jasně.

Pokud se někdy dostanete do nepříjemné situace, a budete muset utéct nebo se jen dostat na jinou pozici, nezapomeňte, že používání předmětů neovlivní vaši rychlost při skluzu. Takže stačí sjet z nějakého kopce, u toho si doplnit životy a můžete hned zpět do boje.

ZA CAUSTICA SE HRÁT VYPLATÍ

Caustic je velice silná postava proti Revenantovi a dokáže skvěle zablokovat jeho ultimátní schopnost. Pokud totiž Revenanta zabijete v jeho ultimátce, oživí se u totemu s jedním životem. A jestli právě vedle totemu položíte svůj barel, zabije ho okamžitě. Navíc od páté sezóny už Causticův plyn nezpomaluje ani neubírá životy vašim spoluhráčům, takže může být velice silnou postavou, pokud víte, co děláte.

Posledním trikem je možnost dostat se do skrýše z traileru. Se shora je sice uzavřená, ale pokud půjdete na hranu skály, můžete se tam velice jednoduše dostat. Akorát pozor abyste dokázali vylézt zase zpátky.

To by bylo pro tentokrát vše. V průběhu sezóny se určitě objeví spousta dalších triků, na které se zatím nepřišlo. Nicméně toto video by vám mělo dát solidní základ, na kterém můžete později stavět. Jestli chcete vidět, jak my využíváme tyto tipy, můžete se podívat na náš Twitch, kde mimo jiné občas přistihnete Fiolu hrajícího Apex nebo nám můžete do komentářů napsat vaše postřehy ze hry.