Už je to deset let, co si hráči užívají lité tankové bitvy ve World of Tanks. Společnost Wargaming se rozhodla 10. výročí svého free-to-play titulu řádně oslavit a v následujících čtyřech měsících se ve hře uskuteční celá řada speciální eventů a aktivit, které nabídnou celou řadu překvapení. Oslavy vyvrcholí srpnovým eventem.

Od svého vzniku před 10 lety připravili a vydali tvůrci World of Tanks tisíce vylepšení, rozpoutali stovky speciálních eventů, přidali do hry 11 národů a na 600 bojových vozidel. Hra získala celosvětově více než 160 milionů registrovaných hráčů a byla uznána i jinými způsoby: 4 výhry v Golden Joystick a Guinnessův světový rekord pro nejvíc hráčů současně přihlášených k MMO serveru.

„Za posledních 10 let jsme neudělali pouze úspěšnou hru - došlo k vytvoření jedné velké globální rodiny. Jménem týmu World of Tanks chci srdečně poděkovat všem našim hráčům, že se podařilo vytvořit jednu z nejvlivnějších MMO v herní historii. Jako odměnu jsme připravili spoustu zajímavých aktivit a doplňků, věcí, které vás překvapí a potěší - to vše na oslavu 10úžasných let. A pamatujte si, že spolu můžeme pokračovat ve vytváření úžasných zážitků. Tak ať párty začne!,“ říká Max Chuvalov, ředitel nakladatelství World of Tanks.

10. výročí se skládat z pěti tematických Aktů, které se dále skládají z aktivní fáze a chvíle oddechu. Aktivní fáze potrvají jeden týden, během kterého se budete moci zúčastnit speciálních časových anomálií. Po dokončení aktivní fáze přijde na řadu chvíle oddechu. V závislosti na daném Aktu bude odpočinek trvat asi 20 dní.

Ti z vás, kteří hrají World of Tanks od roku 2016 nebo dokonce déle, si jistě budou pamatovat obecný chat. Tehdy bylo možné během náhodných bitev komunikovat nejen se spojenci, ale také s nepřátelskými hráči. Na počest 10. výročí hry se tento nostalgický prvek do World of Tanks na týden vrací. Obecný chat bude dostupný od 22. 4., 08:30, do 29. 4. 2020, 05:00.

První akt se rozjel 22. 4. v 16:30 a potrvá do 18. 5.

Hráči budou mít také možnost soupeřit o ceny a vydělávat výherní mince, které si mohou vyměnit za cenné předměty a exkluzivní úpravy ve speciálním výročním obchodě ve hře. Ceny za dokončení pěti aktů budou zahrnovat položky, jako je například ohromující 3D pro legendární T30.