Společnost Gaijin Entertainment se pochlubila oznámením Fire and Ice, další velké aktualizaci obsahu pro svou vojenskou online akční hru War Thunder, kterou si můžete bezplatně zahrát na PC, posledních dvou generací konzolí PlayStation a Xbox, Macu a Shield Android TV.

Fire and Ice do hry přinese finská bojová vozidla a letectvo, stejně tak novou mapu inspirovanou touto skandinávskou zemí. Technologické stromy ostatních národů také rozšíří nová bojová vozidla, plavidla, letadla a vrtulníky, včetně těch vyzbrojených pro hru zbrusu novým typem výzbroje.

„Finské ozbrojené síly mají s vojenskými konflikty bohaté zkušenosti, neboť se účastnily zimní války proti SSSR, druhé světové války a řady společných mírových misí s NATO. Země obvykle používala dovezenou techniku různých výrobců (včetně ukořistěných vozidel) a přizpůsobovala ji vlastním potřebám,“ dočteme se v tiskové zprávě.

Jako příklad je uveden lehký tank Vickers Mk.E britské výroby, které nevyužívala britská armáda, nýbrž zahraniční vojska, včetně Finska. Dalším příkladem je BT-42, zvláštní, ale velmi zajímavá konverze ukořistěných sovětských BT-7 přetvořených na samohybná děla s britskou 4,5palcovou houfnicí a věží tamní výroby.

Po 2. světové válce Finsko nakupovalo vybavení jak ze SSSR, tak ze západních zemí, takže hráč hrající za Finsko bude mít přístup k nejpodivnějším kombinacím vozidel, tj. stíhačce Vampire FB 52A britské výroby a tanku T-72M sovětské výroby (exportní verze T-72A, která se ve hře objevuje vůbec poprvé).

Finské pozemní a letecké tech. stromy budou součástí švédského technologického stromu (podobně jako je jihoafrická větev vozidel součástí britského tech. stromu) ve War Thunderu. Tento přístup výrazně rozšíří taktické možnosti pro hráče, kteří již odemkli mnoho švédských vozidel a chtěli by experimentovat s různými sestavami a kombinacemi.

Aktualizace Fire and Ice bude hráčům War Tunderu dostupná v průběhu příštích týdnů.