Společnost Gaijin Entertainment připravila novou aktualizaci pro vojenskou online akční hru War Thunder. Nese jméno Sky Guardians a přináší nové šampiony, kteří střeží oblohu tohoto bezplatného titulu.

Součástí aktualizace jsou desítky nových vojenských strojů, včetně Jak-141 - experimentálního sovětského VTOL stíhače, československého kolového protiletadlového děla M53/59 „Ještěrka“ a moderního britského tanku Challenger 2E. Aktualizace také představuje první francouzská válečná plavidla, mechaniku katapultáže, nové grafické efekty pro letadla a další.

„Jak-141 byl vyvinut jako hlavní letoun pro projektované a stavěné sovětské letadlové lodě a stanovil 12 světových rekordů ve vztlaku a nosnosti. Program byl ukončen v roce 1992 v důsledku nehody jednoho z letových prototypů a rozpadu Sovětského svazu,“ informují vývojáři.

Tento letoun, který disponuje vynikající stoupavostí, velmi rychle překoná rychlost zvuku a ve velké výšce je schopen při minimálním užitečném zatížení zrychlit na více než 1 800 km/h. Dobrý radar, systém radarové výstrahy a účinná raketová výzbroj umožňují Jaku-141 dokonale fungovat jako stíhačka. Pozemní cíle lze v případě potřeby ostřelovat zápalnými a tříštivo-trhavými pumami do hmotnosti 500 kg, kanóny a neřízenými raketami.

Aktualizace také vylepšuje některé fyzikální aspekty letu. Například efekt kondenzačního kuželu, který lze pozorovat při transsonické rychlosti letounu v důsledku lokálního tlakového gradientu, nyní vypadá realističtěji. Mezi další vylepšení patří nový efekt proudnic, který zanechávají běžící motory letadla, a efekt separace proudění na špičkách křídel.

Další novinkou aktualizaci Sky Guardians je mechanika katapultovacích sedadel pro modernější letadla. Názorně ukazuje, jak se pyropatronami odtrhne překryt kokpitu, efekt katapultování pilotní sedačky z kokpitu, po kterém se sedačka od pilota odpojí, a nakonec se rozvine záchranný padák.

Nakonec jsou k dispozici první dvě lodě francouzského námořnictva, lehký křižník Duguay-Trouin a torpédoborec Aigle. Uzavřené testování celého tech. stromu francouzského námořnictva proběhne v jedné z nadcházejících aktualizací a majitelé jedné z těchto lodí k němu budou mít přístup jako první.

War Thunder je bezplatná, cross-platformová a masivní vojenská akce, která je dostupná pro PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Mac a Linux.