Soulcalibur VI byl oznámen vloni na akci The Game Awards 2017 a spousta hráčů byla potěšena, jelikož Soulcalibur není neznámým produktem. Své místo po boku Tekken, Mortal Kombat Street Fighter si zaslouženě získal. Dlouho jsme o něm ale neslyšeli, tedy jestliže bychom se bavili o plnohodnotném díle, který naposledy vyšel v roce 2012. Připravit nový díl nebylo nic lehkého, jak prozradil producent hry Motohiro Okubo serveru DualShockers na letošním Gamescomu.

"Samotná značka Soulcalibur nemá u společnosti valná očekávání. V zásadě čelila existenční krizi. Trvalo mně, než jsem společnost přesvědčil," popsal situaci Okubo. V nepříjemných zprávách pokračoval, až došlo i na otázku, jestli bude Soulcalibur VI posledním dílem série. Okubo potvrdil, že pokud se hra nebude dobře prodávat, tak bohužel ano

Okubo však nechce fanoušky vydírat, aby šestku kupovali jen proto, aby značka přežila. Na druhou stranu, "díky" tomu, že Soulcalibur VI není na seznamu důležitých her, si vývojáři podle Okuba dělají to, co sami chtějí: "Protože Soulcalibur čelí krizi, nemáme co ztratit." Může tu tak vzniknout známé klišé, že bude dostatečně vysoké číslo u recenzí i počet účtenek. Minimálně v to musíme věřit, protože by byla škoda, kdyby nám Soulcalibur udělal sbohem.

Soulcalibur VI vychází 19. října 2018 na PC, Xbox One a PlayStation 4. Jednou ze zásadních novinek je přítomnost Geralta z Rivie coby hratelného charakteru.