Sci-fi jednohubka Somerville od spoluzakladatele autorů Inside a Limbo vyjde na PlayStation 5 a PlayStation 4. Vědeckofantastickou adventuru si na konzolích od Sony budete moci zahrát od 31. 8. letošního roku.

Somerville v listopadu loňského roku vyšlo na PC, Xbox Series X/S a Xbox One. Je také součástí předplatného Game Pass. Titul hráči chválí, ale zaznívají názory, že Inside a Limbo jsou lepší.

Ve hře se ponoříte do příběhu odehrávajícím se někde na venkově, kde na vás čekají scenérie s poutavou atmosférou a bohatými lokacemi k prozkoumání. Přitom pocítíte následky konfliktu většího rozsahu a budete se snažit, aby rodina přežila. Jde o tříčlennou rodinu, otce, matku a jejich malého syna, jakož i psa. V důsledku postapokalyptické události na Zemi byli členové rodiny odděleni a vy musíte vést jednu z postav skrze trosky civilizace, vyhýbat se mimozemským artefaktům, které se snaží zabít lidi, a spolupracovat s přeživšími, abyste našli bezpečí pro své nejbližší.

Dobrodružství v temném a minimalistickém prostředí se má dotýkat těžkých témat a nutit k zamyšlení. Příběh je vyprávěn skrz prostředí a animace, nikoliv dialogy.