Fortnite nastavil laťku opravdu vysoko, co se e-sport turnajů týče. Nyní se však pokusí svých 15 minut slávy získat i Apex Legends se svým turnajem Preseason Invitational.

Ten na to jde trošku jinak a do finále se neprobojujete skrze žádnou kvalifikaci, ale zkrátka a jednoduše se stačí přihlásit skrze jejich e-mail a čekat, jestli vyberou zrovna vás

Pro Apex to není rozhodně jejich první turnaj, nicméně jedná se o jejich první mezinárodní turnaj, kam se může zkusit přihlásit kdokoliv. Pozváno bude 80 týmu a bude se hrát formou pavouka vždy na dva zápasy. O postup pak rozhodne zprůměrované umístění v obou zápasech a pokud jste nad polovinou, postup je váš. 

Hrát se bude v přepočtu zhruba o 11,5 milionů korun, ty se následně rozdělí mezi finálových 20 týmů. Vítěz celého turnaje si tak odnese v přepočtu něco kolem 2,4 milionu korun a ani dvacátý tým neodejde s prázdnou, ten si totiž odnese něco kolem 110 000 korun, což rozhodně není málo, tak proč to nezkusit? 

A kdy a kde se turnaj vlastně koná? No není to ani tak daleko. Turnaj se totiž koná v sousedním Polsku v Krakově, a to od 13. do 15. září. Pokud se vám opravdu podaří do turnaje dostat, tak si ovšem připravte 3,5 tisíce korun jako vstupní poplatek, což při maximální možné výhře není zas tak hrozné. 

Tak na co čekáte? Kompletní rozbor pravidel a jak se zaregistrovat najdete ZDE. A mně nezbývá nic jiného, než některým popřát hodně štěstí a ať výběr padne zrovna na vás.