Již zítra spadne internet, protože Rockstar Games spustí předobjednávky na jednu z nejočekávanějších her současnosti a tím také odstartuje marketingovou kampaň. Od začátku se ale hráči ptají, jestli vývojáři umožní hrát Grand Theft Auto VI na konzolích v 60 fps. Na tuto informaci možná odpovídá polský obchod mediamarkt.

Ve FAQ je totiž zmínka o dvou režimech zobrazení – Quality a Performance. Sice nejsou sdíleny přesnější podrobnosti, ale dá se očekávat, že režim kvality bude cílit na co nejlepší vizuální stránku výměnou za omezení počtu snímků na 30 fps a Performance zase nabídne podporu 60 fps při snížených detailech. V popisku také chybí zmínka o slabším Xboxu Series S. Dá se tak očekávat, že se to týká pouze výkonnějších modelů.

„GTA 6 na konzolích nové generace nabízí dva grafické režimy (Výkon a Kvalita), využití funkcí ovladače DualSense (PS5) pro realistické haptické vibrace a bleskově rychlé načítací obrazovky díky výkonu SSD,“ stojí v popisku.

Nepochybujeme o tom, že vývojáři budou tlačit výkon konzolí na jejich maximum. Už z trailerů je jasné, že půjde o audiovizuální špičku, která opět zvedne laťku na další úroveň.

Mějte však na paměti, že toto nejsou oficiální informace. Obchod také zmiňuje přítomnost třech různých edic – základní, speciální a sběratelské.

Pokud by to byla pravda, byla by to po dlouhé době hra od Rockstaru, která by nabídla vícero režimů při vydání. GTA 5 vyšlo celkem na třech generací konzolí a 60 fps bylo až při té aktuální. Novější Red Dead Redemption 2 z roku 2018 se režimu výkonu dodnes nedočkal. Sice umožňuje nativní 4K rozlišení na konzolích Xbox Series X a Xbox One X, ovšem pouze ve 30 fps.

Tak jako tak, GTA 6 způsobí obrovský rozruch a očekávají se rekordní čísla nejen u předobjednávek. Údajný rozpočet přesahující miliardu dolarů nebude pro Rockstar problém získat zpět během prvních dní.

S ohledem na marketingovou dohodu se Sony se dají očekávat i různé balení konzolí PlayStation 5. Uvidíme, jestli se zítra dočkáme také třetího traileru.

Grand Theft Auto VI vyjde 19. listopadu pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S. PC verze oznámena nebyla a očekává se později. Rockstar se tradičně soustředí nejdříve na konzolové hráče, u kterých největší základnu.