Zdroj: Nintendo
Magazín · Novinky · v neděli 26. 10. 2025 08:00
Pokémon Legends: Z-A zažívají masivní úspěch
Nintendo můžeme kritizovat, jak chceme. Jedno se mu ale upřít nedá. Jejich hry mají takové prodeje, které si mohou jiné společnosti nechat zdát. Výjimkou nejsou ani nejnovější Pokémoni.
Spin-off série, Pokémon Legends: Z-A, který vyšel pro Nintendo Switch a Nintendo Switch 2, si může připsat první úspěch. Za první týden se ho totiž prodalo 5,8 milionu kopií. Započítány jsou jak fyzické, tak digitální verze.
Na svého předchůdce, Legends: Arceus, ale nedosáhl. Ten totiž prodal 6,5 milionu kopií za první týden. I tak jsou to ale šílená čísla, která někteří nechápou, ale Nintendo své hry prodat umí, to se mu prostě upřít nedá.
V Japonsku se údajně dosud prodalo téměř 1,5 milionu kopií. To zahrnuje 872 552 kopií na Switchi a 612 905 kopií na Switch 2. Čísla v této oblasti údajně překonala úvodní týden Pokémon Legends: Arceus přibližně o 60 000 kusů.
To navazuje na údaje z britského žebříčku nejprodávanějších her ze začátku tohoto týdne, ve kterých se Z-A v prvním týdnu umístil na prvním místě. Další údaje pro tento konkrétní region odhalily, že celkové krabicové prodeje nového titulu byly o 40 % nižší než u Pokémon Legends: Arceus a 51 % prodejů v této lokalitě připadalo na verzi pro Switch 2.
