Uzavření serverů hry The Crew vyvolalo pozdvižení a naštvalo hráče. Ti se přidávají k celosvětové iniciativě Stop Killing Games, která požaduje, aby vydavatelé a vývojáři nechávali své hry v provozu.

Dva Američané z Kalifornie to ženou před soud. Obviňují Ubisoft z porušení zákonů na ochranu spotřebitelů. Ubisoft je měl oklamat a zatajit jim, že hra po vypnutí serverů nebude fungovat. Tím jim měl prodat produkt s dočasnou licencí.

The Crew bylo odpojeno 31. března/marce letošního roku. „Uvědomujeme si, že to může být pro hráče, kteří si hru stále užívají, zklamáním, ale je to nutné kvůli změnám v serverové infrastruktuře a licenčním složitostem,“ vysvětlovala tehdy francouzská společnost.

Žalobci chtějí, aby soud žalobu schválil jako hromadnou žalobu. Požadují peněžité odškodnění a náhradu škody pro postižené hráče, kteří byli oklamáni. Obal hry měl vytvořit dojem, že The Crew se nachází na fyzických discích (případně v souborech, které si stáhli v případě digitální verze), avšak v obou případech má jít spíše o klíče, které jsou použity k otevření brány vzdáleného serveru, který žalovaní jednoho dne přestanou udržovat. Současně poukazují na jiné hry Ubisoftu, u nich byly vypnuty servery, ale offline fungují. Konkrétně jmenují Assassin's Creed 2 a Assassin's Creed 3.

Když se Polygon dotazoval Ubisoftu na celou kauzu, tak ten odmítl odpovědět.

Zejména díky zmíněné iniciativě Ubisoft mírní své další plány. Oznámil přípravu aktualizací, které do The Crew 2 a The Crew: Motorfest přidají offline režim, aby bylo možné hrát i bez připojení k internetu. Pro původní The Crew ale nic takového neplánuje.