Microsoft by rád viděl funkci cross-play i v jedné z jejich nejhranějších a nejznámějších her, tedy v Minecraftu. Rádi by viděli, abychom se dočkali dne, kdy budou všichni hráči bez rozdílu platformy společně zabíjet creepry.

Společnost Microsoft v prohlášení pro Windows Central uvedla následující: "Věříme že existuje možnost, jak hrát vaše oblíbené hry s lidmi, se kterými chcete, a jiná platforma by neměla být překážkou. I kdyby to znamenalo jednat s našimi partnery ohledně zprovoznění cross-network hraní u her jako Rocket League nebo Fortnite anebo povolení cross-play u her jako Minecraft. Podporujeme nové scénáře, kdy bude moci hrát a bavit se co nejvíce hráčů pohromadě. Do našeho ekosystému bychom rádi přivedli hráče z PS4." 

Posledních pár měsíců se Microsoft se Sony pře o nápadu ohledně cross-play hraní na všech platformách. Sony se sice snaží dokázat, že jich platforma je ta nejlepší, ale před pár dny byl zaznamenán dílčí úspěch. Hra Fortnite od studia Epic Games se stala první hrou oficiálně podporující cross-network mezi PS4 a ostatními platformami. Tak budeme doufat, že takových her bude jen přibývat.