Připravovaná středověká akční adventura 1428: Shadows over Silesia od jednočlenného českého studia KUBI Games bude mít nejen český dabing, ale také sběratelskou fyzickou edici ve spolupráci s obchodem Xzone.

„1428: Shadows over Silesia nás v Xzone zaujalo hned po oznámení. Historické zasazení do období husitských spanilých jízd a k tomu temný fantasy příběh? Klasické old-school hádanky a izometrická grafika? Tohle zvládnou jen české ručičky,“ popisuje Martin Schovanec, spolumajitel Xzone, proč právě tato hra vyjde jako sedmý přírůstek Xzone Edice.

„Příběh bude vyprávěn z pohledu rovnou dvou hlavních hrdinů – mrzutého husitského hejtmana Hynka a johanitského rytíře Lothara, jejichž osudy se postupně propletou,“ přibližuje titul autor Petr Kubíček. I když za hrou stojí jediný člověk, nabídne takřka 30 hodin čisté herní doby.

Xzone Edice si klade za cíl přinášet originální české hry v luxusním balení. I tentokrát se tak sběratelé mohou těšit na zpracování v podobě mini-artbooku s řadou tematických bonusů. Uvnitř balení najdou pražský groš s vyraženým motivem hry, 2 tematické dopisy, samolepky, mapu a také vystřihovánku.

Xzone Edice hry 1428: Shadows over Silesia vyjde 6. 9. letošního roku. Předobjednat si ji můžete za 799 Kč. A mezitím si můžete na Steamu zahrát demoverzi.