Mario a Luigi mají za pár posledních let sklizeno nespočet úspěchů s novými tituly na Nintendo Switch a dokonce i princezna Peach brzy dostane hru jen a pouze o ní. Není tedy divu, že si i potrhlý a bláznivý Wario chce trochu slávy ukousnout pro sebe. Už od dob Game Boy Advance v roce 2003 si Wario se svou prdlou sérii WarioWare zvládnul získat velkou fanouškovskou základnu. Jedná se o bláznivou značku, ve které jde vždy o hraní desítek až stovek miniher rychle v řadě bez selhání. A pokud se vám zdálo, že Mario Party má někdy trochu bláznivé minihry, tak se připoutejte. Ve WarioWare je naprosto normální vytrhávat chlupy z brady cibule nebo třeba stavět sněhuláka odpalováním sněhových koulí zadkem.

Většina dílů ze série počítá pouze s vašimi tlačítky na ovladači a jejich rychlým mačkáním. WarioWare: Move It! se ale vrací do zlatých pohyblivých dob Nintendo Wii a přináší po více než deseti letech pohybové aktivity. Zmiňované odpalování sněhu zadkem je hned mnohem imerzivnější! Starý pohybový díl zvaný Smooth Moves tehdy příjemně překvapil, ale nakonec selhal na moc primitivním použití pohybu, protože vyšel ještě před technologií Wii Motion Plus, která registrovala pohyby mnohem přesněji. Nintendo Switch je ale na pohybové hry plně připraven. Minulý díl, který také vyšel na Switch, si nesklidil zrovna nejlepší hodnocení, a tak dává smysl, že se teď pokusili vývojáři navázat na jeden z nejlepších dílů v sérii.

NINTENDO WII ČASY JSOU ZPĚT

Vrací se nespočet postav i miniher z předchozích dílů a příběhová zápletka také není žádná novinka. Wario se dozvěděl, že se dá v tombole vyhrát tropický výlet se vším všudy. A tak vykoupil všechny tombolové lístky, sbalil si kufry a letěl na dovolenou. Na tropických ostrovech se ale klidu nedočká a hned se ocitne v potyčce s místními domorodci. Mód pro jednoho hráče vás pak provádí sérií desítek až stovek miniher, v rámci kterých se odehraje ta trocha příběhu, co ve WarioWaru obvykle je. Hra vám před každou minihrou rychle řekne, jaké formace se s ovladačem máte ujmout, a poté jen rychle děláte pohyby dle instrukcí. Uteče několik vteřin a šup na další minihru, zatímco se to všechno neustále zrychluje. Herní smyčka je tedy pro tuto sérii velice „klasická“ a nic nového nepřináší. Ale to nejspíše nikdo ani nečekal. Hlavní je, že se WarioWare: Move It! vyprostil z okovů posledního a méně úspěšného dílu a pokusil se přijít na sice ne úplně novinky, ale něco, co jsme tu šestnáct let neměli. Stále to ale neznamená, že se to člověku neohraje. Kampaň pro jednoho hráče vám zabere opravdu tak hodinku až dvě. A tam pro samotáře obsah končí. Můžete si tak maximálně zkusit, kolik miniher v řadě vydržíte bez selhání.

NIC PRO SAMOTÁŘE, SKVĚLÉ DO PARTY

Pro dva až čtyři hráče je tu ale pestrý kooperační režim a také nějaké versus módy! Pokud se podíváme na tento díl z multiplayerového hlediska a více jako „party hru“, dá se trochu přimhouřit oko nad krátkou herní dobou pro sólisty. Je to zkrátka skvělá, prdlá lokální akce. Mimo unikátní set miniher je tu kupodivu k dispozici i rádoby Mario Party hrací pole, na kterém se budete předhánět a hrát minihry za body. A co se týče zmiňovaných exkluzivních co-op miniher – můžete například hrát mód, kdy jeden hráč bez ovladačů vidí na televizi a musí druhému hráči s ovladači, který nevidí, co se ve hře děje, mimikovat pohyby, které má udělat. Z těchto několika kooperativních i kompetitivních módu se dá opravdu vytřískat pár zábavných hodin.

Grafické zpracování se drží víceméně stejného stylu, ale je tu rozhodně mnohem více 3D prostředí oproti minulým 2D dílům. Hra navíc jede opravdu plynule i přes nové zakomponování 3D grafiky do miniher.

Ve shrnutí je WarioWare: Move It! svěží, ale krátká hra, která se správně rozhodla vrátit do série pohybové aktivity. Je zde ale dozajista co zlepšovat. Ať už jde o znovuhratelnost nebo o obsah pro jednoho hráče. Ale jako multiplayerová záležitost jde o solidní titul ve WarioWare knihovně.