Recenze · WarioWare: Get It Together! · v neděli 17. 10. 2021 16:12
Zábava, která rychle omrzí - WarioWare: Get It Together!
Když chce Wario vydělat peníze, je hodně možností, jak na to, a vytváření her je jedna z těch nejzábavnějších. WarioWare tituly se tak staly oblíbenou sérií stovek hráčů. Je zábavné hrát desítky podivných a naprosto šílených miniher: Ale otázkou je – stačí to?
Jakmile začnete hrát, zjistíte, co se stalo. Wario a jeho tým mají novou úžasnou hru, avšak nastane menší problém, když se v ní objeví chyby, kterých se musíte zbavit. Procházíte tak jednotlivé levely, plníte rychlé bizarní úkoly a odemykáte další postavy. A tohle děláte celé... asi dvě hodiny. WarioWare Get it Together je kraťoučká hra, co se singleplayeru týče.
Můžete ji tedy hrát i v co-opu s jedním dalších hráčem, ale tam nastává problém číslo jedna. Ne každá minihra očividně myslela na to, jak to bude s dvěma hráči fungovat, a tak jeden z hráčů bude muset počkat, než druhý úkol splní, jinak si budete pořádně překážet.
Pak je tu v tu chvíli otázka, jak moc vám jde o skóre. Jelikož při recenzování se snažíme být efektivní, tak chceme vidět co nejvíce ze hry co nejrychleji a vysoké skóre tak není tou hlavní myšlenkou, a tak skutečně dvě hodiny jsou tak nějak to, co vás čeká, pokud nechcete hrát jeden level pořád dokola.
Dokud ty dvě hodiny ale trvají, bude to vážně šílená zábava. Postrčte hodinky, abyste zhypnotizovali muže, seberte všechny drahokamy, seberte jednu minci, vytvořte správný tvar anebo vytrhněte chlupy z podpaží svalnaté soše. Jo, vážně. Na plnění těchto miniher, ale vždy potřebujete jen dvě věci. Joystick a jedno tlačítko.
To, jestli vás to bude bavit, záleží hodně na tom, s jakým očekáváním do WarioWare jdete. Jsou to skutečně jenom náhodné minihry pořád a pořád dokola, které se různě opakují anebo náhodně odemknete novou a budete tak muset hrát pořád dokola, abyste nakonec odemkli všechny. Pokud už ten koncept pro vás zní nudně, celá série nejspíše nebude pro vás.
Ale Get it together nás jednou věcí mírně zklamalo. Vzhledem k tomu, že Switch je jak přenosná konzole, tak domácí konzole, dalo by se odpustit, že z miniher je vynechaný dotykový displej, aby si všechny minihry mohli zahrát i lidé, kteří hrají převážně na televizi. Ale proč nebyly zapojeny ovladače trochu lépe? Přece jenom, naklánění joyconů by do některých miniher mohlo přidat nějakou tu výzvu navíc.
Zdá se tak, že hlavní myšlenkou bylo vytvořit co nejvíce postav, za pomocí kterých můžete minihry plnit. Některé umí létat, teleportovat se, střílet do strany, střílet nad sebe, nepřestávají skákat a tak dále a postupně nám tak přišlo, že je toho možná zbytečně moc. Různé postavy jsou vždycky fajn, ale u některých se zdá, že mají až moc podobné schopnosti a tak je tak trochu jedno, kterou z nich si vezmete. A především některé postavy budete nenávidět, protože se za pomocí nich některé minihry plní extrémně špatně, až je to skoro nemožné stihnout v časovém limitu, takže se na ně čím dál tím rychleji vykašlete. Proč bych totiž hrál za kluka, který pořád jezdí sem a tam, nemůže se zastavit a střílí jenom přesně nad sebe, když si můžu vzít například Waria, který může létat?
Když tedy nakonec příběh dohrajete, co dělat potom? Máte hned několik možností, které ale také trochu pokulhávají. Samozřejmě můžete hrát pořád dokola, abyste nakonec odemkli všechny minihry, ale pak máte i možnost vylepšovat si jednotlivé postavy. Stačí si za bodíky, které při hře sbíráte, koupit plastová vajíčka, která otevřete a dostanete pár skvělých předmětů, jež můžete vašim postavám dát, a tím jim zvedáte úroveň, která ale postavu nijak nevylepšuje. S novou úrovní totiž dostanete buď nákres dané postavy, nebo možnost změnit barvičku jejich oblečení. Pokud rádi dohráváte hry na sto procent, tohle vás možná potěší.
Takže nám zbývá to poslední.Hry mimo hlavní příběh. Pojďme z rukou dostat ty, které za moc nestojí. Gotta Bounce je hra, která vás zabaví tak na dvě minuty, protože doslova jenom pořád hlavičkujete s míčem, dokud to většinou sami dobrovolně nevzdáte. Daily Grind, kde jenom jedete doprava a sbíráte věci rychleji než váš protihráč. Friendless Battle, kde hrajete sólo proti náhodně se objevujícím protihráčům a prostě je střílíte, dokud nezemřete, High Five, což je prostě nudný volejbal, který popravdě ani nefunguje tak moc dobře, a Frenemy Frenzy, kde se s dalšími hráči prostě snažíte sejmout toho druhého, zatímco se vám občas přehazují postavy, které ovládáte a jde tak o náhodu a zběsilé mačkání tlačítka, u kterého si nedokážeme představit, že by to bylo zábavné asi ani ve více lidech.
Minihry, které jsme teď vyjmenovali, jsou alespoň podle našeho pocitu něco navíc, co tam ani nemuselo být a nijak by to hře neubralo. Spíš to tak vypadá jako narychlo udělaná výplň, která není úplně zábavná, ani nijak domyšlená.
Co tedy ty, které fungují? Duelius Maximus je tu skutečně ta nejzábavnější možnost, kde se s dalším hráčem utkáte proti sobě v nefalšovaném souboji a vyzkouší se tak, kdo z vás zvládá minihry plnit rychleji a lépe. Jedná se o typický duel, který jsme chtěli vidět. Poslední pořádně originální hrou je Rising Star, kde dva hráči plní minihry spolu a počítá se, kdo přispěje do minihry více a kdo naopak nedokáže pomoci.
A pak tu máme ty poslední tři. Balloon Bang, Sly Angle a Puck'er Up, které fungují na velmi podobném principu jako Duelius Maximus. Ve hře Balloon Bang se jeden hráč účastní minihry, zatímco ostatní se snaží rychle prasknout balónek. Kdo ho praskne, vyhrává, a tak jde jenom o rychlost. V Sly Angle se za pomocí vyhrávání miniher snažíte zabrat co největší plochu a v Puck'er Up zase musíte dostat puk z plochy, abyste se mohli hry účastnit, zatímco ostatní hráči vám to trochu stěžují tím, že různými způsoby ovlivňují vaši obrazovku.
Žádný z těchto módu se ale nezdá vyloženě plnohodnotný a rychle tak dostanete pocit, že se omrzí. I s možností hrát s druhým člověkem jsem tak u hry dohromady nevydržel zrovna moc hodin a z WarioWare Get It Together se tak stává jedna z těch her, kterou jednou za čas vytáhnete na párty, trochu se pobavíte a pak ji zase na dobu neurčitou odložíte.
Ačkoliv je trochu smutné to takhle shrnout. WarioWare Get it Together je zatím jeden z těch alespoň pro nás nejslabších dílů, což ale neznamená, že se jedná o špatnou hru a fanoušky série jistě stále potěší ta šílenost, která nám byla naservírována. Ale bohužel v některých částech zaostává za svými předchůdci. Grafika je jednoduchá a podivná, přesně jak máme rádi. Když dostanete správnou postavu, minihry jsou zajímavé a rozmanité, hudba je na poslouchání příjemná a příběh je vtipný, ale oproti tomu se valí hromada problémů. Těmi hlavními problémy jsou postavy, které jsou prostě v některých hrách nepoužitelné, a multiplayerové módy, které jsou silně nudné. Pokud máte rádi předchozí díly a bude vás bavit nekonečné hraní miniher, abyste odemkli všechno, co můžete, nebo chcete fajn hru, kterou si můžete na chvíli zahrát s kamarády, tohle je skvělá volba. Pokud chcete cokoliv jiného, WarioWare nebude pro vás.
Verdikt
Ačkoliv WarioWare: Get It Together! dokáže zabavit na nějaké ty dvě hodiny, pokud nemáte v plánu hrát pořád dokola nebo nemáte kamarády, se kterými hrát, brzo vás omrzí. Jedná se stále o skvělou hru, ale o jeden ze slabších dílů této série.
- Různorodé minihry
- Vtipné momenty
- Skvělé na párty
- Nepříběhové částí
- Zbytečně moc postav
- Extrémně krátké