Dark Souls, krvecuc Souls, techno Souls, ANIME Souls a… kámen Souls? Hardcore fenomén přilákal dalšího zájemce. Tentokrát jím je hra Mortal Shell, která dává sousloví „IT’S SO HARD!!! “ zbrusu nový význam. Zde se totiž ujmete role hrdiny, který vypadá, jako by Terminátor strávil 72 hodin v solárku. A pak umřel.

ČTYŘI SCHRÁNKY A ATRAKTIVNÍ COMBAT SYSTÉM

Vaše tintítko však sotva uzvedne meč, a tak ke slovu přichází schránky čtyř neohrožených válečníků, do kterých můžete vstoupit. Možná se to zdá málo, ale svého oblíbence si tu najde každý. Schránky navíc můžete vylepšovat a rozšiřovat tak jejich schopnosti. Na výběr máte z pěti zbraní – od pomalého dvouručáku po svižné kladívko, které by vám záviděl i Bořek Stavitel.

Kromě provařené práce se staminou a střídáním útoků přichází Mortal Shell s několika zajímavými novinkami. Schránky totiž mohou zkamenět na místě a ztvrdnout tak moc, že je ani ocel nepropenetruje. Boj tak rázem dostává až strategický nádech, kdy se musíte rozhodnout mezi ofenzivou a defenzivou.

Nepřátel zde moc není. Někteří se povedli, jiným by však slušelo setrvat jen na papíře. Najdete tu pana Kladívka, partičku sekáčů, levitující smrtky... Jenže potkávat během cesty tu stejnou vychrtlou bandu v kožených trenclích, které dělá garde kat Mydlář, se vám po čase zají.

BOSSOVÉ S NEZAJÍMAVÝM PŘÍBĚHEM NAVRCH

Příběh vás totiž nutí, abyste se pořád vraceli tam a zase zpátky. Některé lokace jsou navíc spojeny dlouhými tunely. Jenže prolézat jednu a tu samou díru po desáté vás jednoduše přestane bavit.

Oproti Souls sérii vás zdejší tajemné vyprávění moc nezaujme. Přitom právě u stylu příběhu budete mít pocit, že tvůrci Mijazakimu nahlíželi přes rameno nejvíce. Jen ten výsledek je horší. Ani bossové nejsou tak úplně bez chybičky. Po designové stránce (až na dvě výjimky) totiž nepředstavují kdovíjak těžkou výzvu.

I přesto se ale Mortal Shell řadí spíše k těm povedenějším titulům, které rozhodně neurazí žádného příznivce hardcore zábavy. Proto hře udělujeme ucházející šestku.