Když už je klávesnice a myš pro vás přežitek, ovladač je nuda a volant vnímáte jen jako prostředek pro závodní hry, máme pro vás pár zajímavých tipů. Dnes se totiž podíváme na ta nejzvláštnější zařízení, na kterých se lidé rozhodli hrát.

HUDEBNÍ NÁSTROJE

Začněme klasikou, která se na dnešním internetu stala už jakýmsi trendem. Jsou to samozřejmě hudební nástroje a možná byste se divili, jak moc je tento způsob na herní scéně oblíbený mezi streamery či youtubery. Krásným příkladem je kompletní dohrání Minecraftu na klávesách. Youtuberka Jachael si vytvořila a naprogramovala klávesy tak, aby fungovaly jako klasická klávesnice a pomocí různých kláves ovládal postavičku ve hře. Nutno podotknout, že audiozážitek to zrovna není, ale jinak? Klobouk dolů. Ovšem není sama, kdo se na video scéně snažil proslavit dohráním nějaké hry pomocí hudebního nástroje. Máme zde příklady, kdy se ovládacím prvkem stala kytara nebo bubny při hraní Dark Souls nebo třeba flétna u Call of Duty. Vrcholem bizarnosti byl hráč s přezdívkou Wakou, který odehrál celého Super Mario World s flétnou… v nose.

OVOCE A ZELENINA

Další velmi oblíbenou disciplínou na internetu je hraní pomocí různých druhů ovoce a zeleniny, ze kterých se tvoří nejzajímavější herní periferie. Tyto sestavy pak fungují na propojení celého systému a ve chvíli, kdy se jich člověk dotkne, se uzavře obvod a celé to funguje jako v uvozovkách klasická klávesnice. Jedním z mnoha příkladů může být hraní Elden Ringu pomocí banánů jak nám dokázal youtuber SuperLouis64. Celá sestava mu funguje vlastně celkem dobře a nutno podotknout, že je vtipné sledovat to šílené klikání na banány. Pokud ale nejste milovníky banánů, tak nesmutněte. Na internetu je toho dost, jako třeba Hades na granátovém jablku. Je zvláštní, co lidé všechno nevymyslí.

VOLANT

Pokud vám ale hraní Elden Ringu na banánech přišlo těžké, seznamte se s Cae5ium. Tento člověk dokázal dohrát celé Sekiro: Shadows Die Twice jen za pomocí volantu a pedálů. Zdá se to až neuvěřitelné, když se bavíme zrovna o Sekiru, které málokdo dohrál i s běžným ovládáním. Cae5iuovi není volant cizí a kromě Sekira si poradil na volantu i s celým Dark Souls, za což by si zasloužil metál. A když se ho lidé ptali proč, jednoduše odpověděl, že má asi rád utrpení. Volant není zase tak neobvyklý, když můžeme najít i hráče, kteří zkoušeli hrát na volantu Counter-Strike nebo Call of Duty. 

OVERWATCH A NERF LUK

V době, kdy byl Overwatch na svém vrcholu, se i zde děly různé šílenosti. Streamer Rudeism se toho ale nebál a zkusil si zahrát za Hanza pomocí doma upraveného Nerf luku, který opravdu střílel. Nutno podotknout, že luk nezastával celou funkci ovládání, a tak bylo potřeba mít k PC připojenou ještě taneční podložku, díky které ovládal nohama pohyb. Ovšem střelba byla nastavena na natahování tětivy nerfového luku. Tento streamer si vyzkoušel mnoho způsobů ovládání, včetně leteckých páček k ovládání D.VY nebo nám už známých banánů při hraní Winstona. Vypadá to, že jeho specialita je vymýšlení šílených nápadů, jak hrát hry, a je to právě on, kdo si zahrál Hades na granátovém jablku. Vlastně se zdá, že by jen tenhle jeden člověk mohl bez problému zaplnit celou tuhle topku.

LOLKO S MILKSHAKY

Pokud jste se někdy ptali, co sakra dělají vaši spoluhráči ve hře, možná tady pro vás máme odpověď. Německý youtuber Maxim si totiž zahrál League of Legends za pomocí milkshaků. Ano, opravdu se jednalo o milkshaky, ze kterých pil a pomocí toho se sesílaly různé schopnosti. Stejně jako u předchozího pokusu s lukem nepřevzaly milkshaky plnou funkci ovládání a jednalo se jen o schopnosti, ale i tak… co všechno dnes lidé nejsou schopni vymyslet. Hra sice dopadla prohrou, ale hej, dokud se nejedná o vašeho spoluhráče, je to celkem vtipné.

TANEČNÍ PODLOŽKA DARK SOULS

Další velmi oblíbenou disciplínou jsou taneční podložky a hraní na nich. A teď se nebavíme o tanečních hrách, ale o pořádných akčních RPG titulech, jako je třeba Dark Souls. Opět tu máme soulsovku, protože proč si neudělat i tak těžké hry ještě těžší. Tento trend se stal rychle velmi populární a tuto výzvu si už vyzkoušela celá řada youtuberů. Jako prvnímu se například podařilo dohrát Dark Souls 3 jen za pomocí taneční podložky našemu známému SuperLouisi64… tomu s těmi banány. Po 364 smrtích se mu to nakonec opravdu podařilo. Louis je po Rudeismovi další z mnoha, kteří jsou tvorbou šílených nápadů proslavení a jak to tak vypadá, jsou v tom sakra dobrý.

POMOCÍ KRÁLÍKA… NA TANEČNÍ PODLOŽCE

Jestli vám ale samotná taneční podložka připadá, my nevíme, třeba moc trapná, máme tu streamerku Luality, které se sice nepodařilo dohrát, ale podařilo se jí porazit bosse v Bloodborne za pomocí králíčka. Tedy ona nehrála přímo na tom králíkovi, ale ten králík hrál na podložce. Můžeme se tedy dohadovat, jestli vlastně toho bosse zabila ona, nebo ten králík… a vlastně pořád je to hraní na taneční podložce, ale i tak. No prostě je to vážně cool. Princip byl jednoduchý: snažila se lákat králíka na potřebná tlačítka tak, aby zabila bosse. 

ELDEN RING A „ČTENÍ MYŠLENEK“

Budoucnost je teď, nebo ne? Streamerka Perri Karyal si koupila a doma přizpůsobila EEG přístroj, což znamená elektroencefalograf. V normální řeči je to přístroj, který měří mozkovou aktivitu. A právě na základě těchto měřitelných impulzů si Perri upravila přístroj tak, aby jednotlivé mozkové reakce odpovídaly zmáčknutí určitých kláves, které následně napárovala na Elden Ring. Sama streamerka přiznala, že nastavení nebylo vůbec jednoduché, což si asi dokážeme plně představit. Ale nějak takhle by mohla vypadat budoucnost. Představte si, jaké možnosti by to přineslo zdravotně postiženým. No prostě wow.

BĚŽECKÝ PÁS

Pojďme se vrátit k něčemu více… obyčejnému. O hře Death Stranding se často říká, že se jedná jen o walking simulátor, a ač se to může zdát jako pravda, je to sakra povedený walking simulátor. Toho se chopil youtuber Allen Pan, který povýšil chůzi ve hře na zcela novou úroveň. Ke hře si připojil vlastní běžecký pás a jak chodil v realitě, začal chodit i v samotné hře. Jestli vám tedy dělá problém se dokopat k tomu jít do posilovny, možná právě tohle by mohla být zajímavá motivace.

PORSCHE 911 A DOOM

O tom, že legendárního prvního DOOMa dokáže rozjet kde co, jsme se přesvědčili už na tisíc různých způsobů… přece jen lednička, kalkulačka, ale i sekačka – tohle všechno DOOM rozjede. Ovšem zkoušeli jste někdy tuhle střílečku ve vašem autě? To se totiž podařilo youtuberovi jménem Vexal. Ten si na svém displeji u auta zapnul tuhle legendu, na čemž by už dnes nebylo nic divného, kdyby ovšem nenapároval hraní na provoz auta. Otáčením volantu tak pohyboval kamerou zprava doleva, troubením střílel a sešlápnutím pedálu šel dopředu. Nebezpečné? Ano. Šílené? Samozřejmě. Naprosto boží? Na 100 %.

A co vy, jaká je vaše nejšílenější herní periferie, kterou jste si vyzkoušeli? Určitě nám dejte vědět do komentáře a uvidíme se u dalšího videa. A pokud nevíte, co hrát, podívejte se na náš předchozí žebříček, kde jsme si ukázali na TOP 10 nejlepších her zdarma.