Polské studio CI Games na letošní rok připravuje pokračování temného soulslike RPG Lords of the Fallen, které láká na temnější svět Umbral. Ten bude hrát mnohem větší roli než v jeho předchůdci. Změn bude ale daleko více, například lepší průzkum prostředí a vylepšené souboje. Více o hře jsme psali zde.

Už při oznámení jsme se dozvěděli, že studio nebude do vývoje zatahovat politickou korektnost a další věci spojené s DEI či inkluzí. Díky tomu tak hra nabídne výraznější ženské postavy a oblečky. Na síti X došlo ke zveřejnění pěti z nich. Celkem jich bude více než 100, včetně těch mužských. Nebude chybět ani návrat typického označení Male/Female při tvorbě postavy. Mnoho studií začalo používat nepříliš populární označení Body Type A/B.

Video vzniklo ve spolupráci s youtuberkou vystupující pod přezdívkou TheBackgroundNPC, jež se podílela také na zpětné vazbě. Ona sama to považuje za pozitivní krok a říká, že Západ potřebuje více takových studií. Stěžuje si totiž, že mnohé z nich zapomíná na atraktivní ženské postavy a využívají politickou korektnost ve svých hrách. To je velký rozdíl oproti hrám pocházející například z Asie či jiných východních zemích.

Některá média hru označila za příliš sexistickou a že se tyto oblečky do temného fantasy světa příliš nehodí. Na to zareagoval šéf studia Marek Tyminski. Tyto zprávy označuje za učebnicový aktivistický přístup a ohrazuje se, že hra není jen o vyzývavém brnění. Od začátku prezentují každý aspekt hry a plní pouze přání fanoušků. Ti reagují pozitivně.

Lords of the Fallen 2 vyjde letos pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Přesné datum bude teprve stanoveno. Spekuluje se o srpnu.