Brněnské studio Ashborne Games splnilo slib a přináší video ze zákulisí příprav filmových trailerů pro Last Train Home – strategickou hru o československých legionářích inspirovanou skutečnými událostmi, vyprávějící příběh fiktivního posledního vlaku a jeho posádky zdolávající cestu válečným Ruskem za návratem do nově vzniklé vlasti.

Titul byl oznámen minulý týden na PC Gaming Show. V natočených záběrech vystupuje řada známých herců: Karel Dobrý (pobočník velitele Langer), Ladislava Jančíková (sestra Majerová), Dušan Vitázek (poručík Kramár), Zbyšek Humpolec (četař Mejzlík) a Ladislav Pokorný (svobodník Mlynář).

Už dříve jsme se dozvěděli, že natočené záběry poslouží pouze pro propagaci hry a nebudou součástí příběhové kampaně.

Všechny upoutávky vznikaly pod taktovkou brněnského profesionálního filmového studia GNOMON a za přítomnosti Československé obce legionářské. Spolek poskytl odborné konzultace pro natáčení a expozici Legiovlaku včetně parní lokomotivy, která od roku 2015 křižuje Českou republiku coby „muzeum na kolejích“ a vzdělává veřejnost v tématu československých legií a jejich operace na Transsibiřské magistrále v letech 1914–1920.

„Jsem nesmírně rád, že se nám natáčení podařilo domluvit a zorganizovat. Vzhledem k tématu hry a její reálné inspiraci v historii dávala spolupráce s ČSOL a expozicí Legiovlak smysl a já bych si sypal popel na hlavu, pokud bychom se o to nepokusili. Výsledek upoutávek (pozor, bude jich víc!), na němž se aktivně podíleli i vývojáři z našeho studia, kteří hráli legionáře v kruté zimě, rozhodně stojí za to. Filmová produkce GNOMON odvedla špičkovou práci, přestože jsme zpočátku měli obavy, jestli spolu budou herní a filmové záběry fungovat. Zároveň si velmi ceníme spolupráce s hercem Karlem Dobrým, který Last Train Home propůjčil svůj hlas i obličej, čímž se dobře propojí hrané upoutávky i herní titul. Ze světa nyní sbíráme skvělé ohlasy a lidé se těší na hru samotnou, což je to nejdůležitější…” uvedl Dominik Jícha, marketingový manažer Ashborne Games.

Last Train Home vyjde v letošním roce na PC, prodávat se bude za 40 eur (cca 950 Kč) a jde čistě o hru pro jednoho hráče, tedy bez multiplayerových režimů.