Studio Firesprite, které v září minulého roku koupila Sony, se přestěhuje do nových kanceláří. Ty jsou podle odhadů dvacetkrát větší než to, co mají autoři The Persistence a The Playroom VR k dispozici nyní.

V současné době Firesprite sídlí ve Vanilla Factory v Liverpoolu. V tomhle komplexu kanceláří, obchodů a prostorů pro volný čas mají k dispozici přibližně 213 metrů čtverečních. Nové sídlo firmy bude vzdálené pouze tři minuty od toho původního. Jde o čtyři budovy o rozloze 4645 metrů čtverečních, včetně jedné, která dříve sloužila jako veřejná knihovna. Nájemní smlouva je podepsána na 10 let.

Když se Firesprite připojili k PlayStation Studios, tak krátce poté získali Fabrik Games. Tím se celkový počet zaměstnanců zvýšil na 265. Oficiálně víme, že tým ve spolupráci s Guerrilla Games pracuje na Horizon: Call of the Mountain pro PlayStation VR2. Pak se proslýchá o dosud neoznámeném restartu Twisted Metal. Nedávné pracovní nabídky naznačovaly ještě AAA hororovou adventuru postavenou v Unreal Enginu 5.

Firesprite založili v roce 2012 bývalí členové studia Sony Liverpool, někdejšího Psygnosis, po oznámení jeho uzavření. Tým byl známý mnoha hrami pro první PlayStation, včetně ságy Wipeout.