Dalším remakem od Sony je povedený horor Until Dawn z éry PlayStationu 4. Předělávka s děsivým příběhem vyjde na PlayStation 5 a PC během letošního podzimu.

V Until Dawn remaku se postavíte svému strachu a rozhodnete, kdo přežije v odlehlé chatě v horách. Jak víme z dřívějška, vylepšenou verzi připravuje studio Ballistic Moon složeno z vedoucích studia Supermassive Games, kteří tohle interaktivní drama vytvořili v roce 2015 pro PS4.

Původní autoři vzali své základy a vytvořili je znovu v Unreal Enginu 5. Hra má na nové generaci konzole a počítačích dostat větší emocionální hloubku, vylepšenou grafiku, zcela novou zvukovou kulisu a novou perspektivu díky začlenění kamery z pohledu třetí osoby.

Slibují také vylepšené animace, postavy, prostředí a vizuální efekty. K tomu přidají širší filmovou barevnou paletu a rozšíření děje, který rozvine neprozkoumané emocionální části příběhu. O nový soundtrack se postará Mark Korven, kanadský hudebník a skladatel, který složil hudbu pro Maják, Čarodějnice, Černý telefon, Vychýlení nebo Kostka.