Představte si hru, ve které proti sobě soupeří Sam Fisher ze Splinter Cellu, Vaas z Far Cry a Ezio z Assassin’s Creed. Věřte tomu, ale existuje. Jmenuje se Ubisoft All-Star Blast a našli byste ji v nabídce Ubisoft Nano. Neradujte se ale předčasně, je to prachsprostý klon Bombermana s multiplayerem pro sto hráčů.

Ubisoft Nano je ne příliš známá herní platforma zaměřená na nenáročné hráče. Její databáze je sice plná známých jmen a značek, ale v jádru se jedná o jednoduché hry. Série Assassin’s Creed je zastoupena jednoduchou skákačkou a Heroes of Might and Magic připomíná webový hit Slither.io. Zkrátka nic pro hardcore hráče. U každé hry je k dispozici globální chat, žebříček a úkoly, které prostřednictvím odměn motivují hráče, aby se vraceli ideálně každý den. Velikost odměny můžete ještě znásobit, když svolíte ke sledování reklamy. 

Dosud Ubisoft Nano fungoval pouze jako webový portál. Nyní Ubisoft prostřednictvím svého studia KetchApp vypustil do světa stejnojmennou mobilní aplikaci. Apka funguje stejně jako web. Nabízí stejné hry i funkce, včetně možnosti rychlé pozvánky do hry prostřednictvím odkazu nebo QR kódu.

Aplikace se zatím testuje a dá se stáhnout pouze ve Spojených státech amerických. Brzy – autoři neupřesnili kdy – by se měla dostupnost rozšířit i do dalších regionů.