Už za tři dny vyjde celosvětově Nintendo Switch 2. Japonská společnost se připravuje na tenhle den a přináší také možná nenápadné, ale důležité upozornění: nesundávejte fólii z obrazovky. Nejde totiž o běžný ochranný prvek, ale o důležitou součást konstrukce.

Ve zveřejněném uživatelském manuálu firma uvádí, že LCD displej konzole je z výroby opatřen speciální ochrannou vrstvou. Ta neslouží k ochraně před škrábanci nebo otisky – jak by si mohl leckdo myslet – ale je navržena tak, aby zabránila rozptýlení střepin v případě poškození obrazovky. Pokud by došlo k prasknutí, fólie má zajistit, že úlomky zůstanou pohromadě a neohrozí přímo uživatele.

Nintendo podobné řešení použilo už u Switch OLED, ale vzhledem k tomu, že se najdou hráči, kteří si fólii spletou s dočasnou folií a odstraní ji, společnost na nutnost jejího ponechání znovu výslovně upozorňuje.

Zároveň ale dodává, že pokud chcete chránit displej před každodenním opotřebením, není problém přes tuto vrstvu dát tradiční ochranné sklo či fólii. Jen tu originální, která je součástí samotné konzole, nesundávejte – není totiž určena k výměně.

Nintendo Switch 2 vychází 5. 6.