Fanoušci real-time strategií mají důvod k oslavě. Po letech vydávání různých rozšíření a doplňků se konečně dostane na plnohodnotné pokračování kultovní hry Men of War. Za pokračováním stojí tvůrci originálu, ukrajinské studio Best Way, a Men of War 2 se vrací ke kořenům série a zavede hráče zpět na východní a západní fronty druhé světové války.

Hlavním lákadlem je lepší umělá inteligence a grafický kabátek. Vývojáři ale slibují, že výrazně vylepšeny budou i další aspekty hry, včetně klíčových mechanik a audiovizuálu.

„Men of War 2 přináší více jednotek s různými specializacemi, které můžete vést, pečlivou historickou přesnost a novou úroveň grafické a zvukové vytříbenosti, to vše v kombinaci s originální napínavou akcí této série. Veďte svá vojska do intenzivních bitev v reálném čase na západních a východních frontách a porazte své protivníky v kampaních s epickým příběhem pro jednoho hráče a v režimech šarvátky, než se ponoříte do akce pro více hráčů,“ láká tisková zpráva.

„Využívejte sofistikované vojenské strategie, provádějte přepady či pomocí hrubé síly předveďte své schopnosti coby nejlepšího vojenského velitele všech dob. Užijte si kompletní vedení v různých rolích: od letectva přes tanky po pěchotu a podporu v dynamických bitvách plných akce. Men of War II přináší výrazná vizuální vylepšení, zničitelné prostředí a pokročilou umělou inteligenci a vytváří klasikou strategickou hru v reálném čase, na kterou fanoušci čekají,“ pokračují vývojáři.

KLASICKÁ RTS HRATELNOST S POKROČILOU AI

Velte v bitvách desítkám historicky přesných jednotek s jedinečným vybavením a rozmetejte celé budovy na třísky. Vytvořte ten nejlepší strategický plán pomocí neustále se měnícího prostředí, krytů a široké škály taktických možností, abyste zlikvidovali nepřátele, kterým velí přepracovaná lítá umělá inteligence. Pomocí funkce Direct Control spravujte kdykoliv kteroukoliv jednotku na bojišti a měňte, vylepšujte a opravujte vybavení a vozidla. Ponořte se do klasických bojových mechanismů v kombinaci se zcela novými herními prvky a prožijte napětí jedné z nejdelších sérií druhoválečných her vzrušujícím novým způsobem.

FILMOVÝ ZÁŽITEK PRO JEDNOHO HRÁČE

Prožijte epický příběh ve dvou primárních kampaních – za Spojence a Sověty – proti vojenské velmoci Třetí říše. Od prvních zoufalých a brutálních bitev druhé světové války po přesvědčivá vítězství na cestě do Berlína – přidejte se k válečným hrdinům a jejich druhům, kteří pochodují po zasněžených sovětských kopcích a vesnicích, po evropských polích a rozbořených městech.

NAPÍNAVÉ SOUBOJE VÍCE HRÁČŮ V PVP A KOOPERACI

Užijte si největší hru více hráčů a kooperativní režimy v historii značky. Vyberte si stranu a připravte se na boj proti ostatním hráčům nebo po jejich boku proti pokročilé umělé inteligenci v rozsáhlém výběru realistických map pro šarvátky a výzvy, které poskytují dostatečný prostor pro strategické manévry. Plánujte své útoky, spojte se s kamarádem a vyhrajte bitvu v kooperaci bok po boku.

ROZMANITÉ A HISTORICKY PŘESNÉ JEDNOTKY

Od ničivých tanků po realistické modely výzbroje a vojenského vybavení – Men of War 2 obsahuje dosud nejrozsáhlejší a vysoce detailní lokace z druhé světové války a soupisku vozidel a postav v této sérii: tři strany, 45 batalionů a přes 300 vozidel.

GRAFIKA A PODMANIVÝ ZVUKOVÝ DESIGN

Užijte si klasická válečná bojiště z nové perspektivy: každá lokace ožívá díky jedinečné sadě zcela zničitelných objektů, realistické fyzice a podmanivému zvukovému designu. V Men of War 2 lze získat taktickou výhodu díky čemukoliv – díky mostům, řekám, budovám, lesům a spoustě dalšího –, takže si můžete zpřístupnit bezpočet strategických možností, které můžete využít vy i vaši nepřátelé.

KOMPLEXNÍ PODPORA MODŮ

Vytvářejte a sdílejte vlastní scénáře pomocí speciálního designu úrovní a nástrojů pro modifikace v Men of War 2. Omezovat vás budou jen vaše možnosti: vaše kreativita, vaše vize, vaše schopnosti. Taktické možnosti jsou nekonečné.

Abyste si Men of War 2 na svém počítači zahráli, vyžaduje 64bitový procesor a operační systém. Vaše PC by mělo disponovat alespoň operačním systémem Windows 7 64bit, procesorem Intel Core i5 2300, 8 GB RAM, grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 550 Ti 1 GB, DirectX verze 11 a na pevném disku byste měli uvolnit minimálně 10 GB.

V doporučených se uvádí Windows 10 64bit, Intel Core i7 7700k, 16 GB RAM a Nvidia GTX 1660Ti.

Men of War 2 vyjde v roce 2022 na PC.