Hideo Kojima s vášní sleduje filmy a často se jimi inspiruje při vývoji svých her. V současné době je nadšen z akčního filmu Sisu z roku 2022, který by se dal přirovnat k americkému hitu Rambo. Autor série Metal Gear Solid a Dead Stranding by rád v budoucnu vytvořil hru s tímto hrdinou a film vřele doporučuje.

„Na sklonku druhé světové války najde osamělý prospektor (Jorma Tommila) v divočině Laponska na severu Finska bohatou zlatou žílu. Když se s nově nalezenou kořistí vydá na cestu do nejbližšího města, narazí na ustupující oddíl nacistických vojáků vedený nelítostným obersturmführerem SS (Aksel Hennie), který chce zlato zabavit pro svůj oddíl. Bohužel pro celou vojenskou jednotku se nejedná o obyčejného kopáče, ale o mýtickou „armádu jednoho muže“, která ztělesňuje kvintesenci finského pojmu ‚sisu‘ – blyštivou formu odvahy a nepředstavitelného odhodlání čelit byť i drtivé přesile,“ představuje film společnost Falcon.

Kojima ve svém tweetu chválí Sisu, zejména nápady inscenované v soubojích, které podle něj předčí Ramba. Uvidíme, zda se v budoucnu k něčemu takovému japonský vývojář odhodlá. Má totiž plné ruce práce, připravuje Death Stranding 2 pro PlayStation 5 a současně tajný projekt založený na cloudové technologii Microsoftu. Kvůli němu nejspíš ve studiu přivítal marketingový tým Xboxu. Už dříve ho navštívil Phil Spencer, šéf herní divize Microsoftu. Předpokládá se, že tím projektem je horor Overdose.