Randění občas může být velmi složité, proto se vám hra Table Manners snaží ukázat, že na tom není vlastně žádná věda a jak jednoduché to může být. A nebojte, v tomto simulátoru randění nebude záležet na vašich slovech, ale především na vašich činech.

Alfa a omega vašeho virtuálního rande je vybrat si správného partnera. Následně prohodíte pár slov na seznamce a hurá na to. Ještě, než vyrazíte, tak se před cestou nezapomeňte pořádně načančat, vybrat správný doplněk anebo rovnou barvu kůže. Vypadá mile, jak zlé to by to asi tak mohlo být? Však stačí splnit jen všechno co mi řekne

To ovšem není pravda a po celou dobu hry si budete připadat jako obří mimino, které se snaží poprvé manipulovat s předmětem a o tom vlastně celá hra je. Ve hře vás bude omezovat nejen dost krkolomné ovládání, ale také fyzika, která působí jako z jiné planety.

K tomu všemu ani tak nejde o to, co si partner přeje, ale spíše o vaši trpělivost během toho, co se budete snažit elegantně nalít sklenku vína. A to, že celý stůl už je skoro v plamenech? Toho si váš partner ani nevšimne. Aby toho nebylo málo, tak obyčejný nudný stůl pro dva vám stačit nebude, a tak se vydáte i do sushi baru, na loď nebo rovnou do letadla, kde platí stav beztíže. Každá úroveň tedy nabízí nový druh výzvy a díky velkým změnám prostředí vám hra bude v některých částech připadat i celkem zajímavá.

To se ovšem nedá říct o vašem protějšku. Ten, ať už si vyberete, koho chcete, bude chtít stále dokola jedno, a to samé a po dobu těch několika misí si už bude trhat vlasy a na stole sahat po noži. O to horši je, když během rande vytáhne telefon. To je jeden nůž málo. Díky tomu, že ve hře můžete manipulovat se vším co na stole leží, tak občas hra nabídla i vcelku vtipné momenty.

Hru ovšem doprovází všudypřítomné bugy. Ty vám během vašeho rande snů rozhodně radost neudělají a o to těžší váš průběh hrou bude. Pokud i přesto budete dostatečně trpěliví, tak se nakonec dostanete i k těm zásnubám.

Jakožto simulátor moderního randění hru vidím jako nevyužitý potenciál, a to je velká škoda. Hra má dobrý nápad, skvěle zvládnuté úrovně a ve finále se u ní člověk místy zasměje. To všechno ovšem kazí váš nudný partner, se kterým si nebudete ani tak moc připadat jako na rande, ale spíše jako byste byli chůva na hlídání. Nápaditost úrovní zase kazí to, že je obsahu velmi málo. Všimnete si toho ve chvíli, kdy po vás váš partner chce na třetím rande v řadě to samé. 

Hra je tedy pro obyčejné uživatele velmi průměrná, a to je škoda. Stačilo by celý tento “simulátor“ předělat do virtuálních brýlí a místo myši dát do ruky pohybový ovladač.

V tu chvíli by se mohlo jednat i o vcelku zajímavý titul i přes všechny chyby co má. Ale takhle si odnáší 5 z 10 a jestli hledáte něco podobného, sáhněte radši po Surgeon Simulatoru z roku 2013.