Mario je tu opět a zase - tentokrát v podobě znovu-vydané hry, kterou jsme již mohli vidět na Wii U před sedmi lety. Nepřichází ale s prázdnou, a tak se pojďme podívat, jak se tento port povedl a co nového přinesl!

Po úspěchu několika znovuvydaných titulů, které vznikly původně pro Wii U, se Nintendo konečně rozhodlo přenést na Nintendo Switch i Super Mario 3D World. A jak je ve zvyku, nejde jen o čistý port jedna ku jedné. Původní kampaň sama o sobě moc změn nepřináší, ale k tomu dostanete navíc překvapivě kreativní a pestrý příběhový dodatek zvaný Bowser’s Fury.

Na původní Super Mario 3D World jsme pro vás udělali recenzi již při vydání v roce 2013, a tak tuto recenzi berte více jako porovnání s originálem. Předtím alespoň ve zkratce - Super Mario 3D World je veselá 3D skákačka, ve které můžete hrát až se třemi spoluhráči a vydáváte se zachránit sedm malých princezen, které unesl náš ověřený záporák Bowser.

Co se týče základní hry, kromě zvýšeného rozlišení v TV módu byste absolutně nepoznali rozdíl mezi Wii U a Switch verzí. Ale o to ani nikdy nešlo. 3D World běží na Switchi krásně, ať už v handheldu nebo na TV. Jedna ze zajímavých novinek je možnost hrát 3D World ve více hráčích nejen lokálně, ale nově i online. Navíc teď můžete i Výpravy kapitána Toada hrát v multiplayeru, což v původním díle bylo čistě pro jednoho hráče. Mimochodem, věděli jste, že právě tyto malé úrovně v Super Mario 3D World mohou za vznik plnohodnotné hry Captain Toad: Treasure Tracker? Její recenzi můžete také zhlédnout u nás. Další příjemnou drobností je podpora Amiibo postaviček. Pokud přiložíte ke konzoli několik vybraných Amiibo, dostanete ve hře power-up. Pak je zde jen pár malých úprav v úrovních. Například tam, kde jste foukali do Wii U mikrofonu pro zvednutí plošin, jsou teď prosté výtahy. Nebo třeba sbírání zelených hvězd v levelu je teď trochu snazší. Pokud hvězdu seberete a poté zemřete před checkpointem, hvězda vám stejně zůstane.

A teď pro hvězdu večera. Switch verze přináší předem zmiňovaný příběhový dodatek Bowser’s Fury. Samotná podstata dodatků je jednoduchá. Bowser se proměnil na obrovského maniaka pokrytého v černé hmotě, která mu tak trochu pohltila mysl. Bowserův syn vám poté ihned peláší k patám a prosí vás o pomoc. Mario a Bowser jsou sice věční rivalové, ale když jde o záchranu tatínka, tak to jde stranou. 

Čeká vás pár slušných hodin nejen zábavného skákání a výzev, ale i tak trochu otevřený svět, který jinak ve 3D World neuvidíte. Navíc se k vám přidá Bowser Junior, a pokud hrajete sami, bude jej ovládat umělá inteligence a sbírat vám mince nebo občas i praští nepřítele. Můžete také hrát ve dvou a v takovém případě druhý hráč ovládá právě Bowsera Juniora. Strukturou se dodatek snaží přiblížit spíše hrám jako Super Mario Sunshine nebo Super Mario Odyssey. Celý průběh Bowser’s Fury je totiž bez jediného načítání lokace a postup není rozdělen do malých levelů se třemi hvězdami jako v původní hře. Namísto toho máte po tomto celém ostrovním světě rozeseto nespočet kočičích hvězd a sbíráte je podobně jako ve zmiňovaných hrách Sunshine a Odyssey. Postupně rozsvěcujete majáky po celé mapě, protože každé další majákové světlo trochu vrací Bowsera do původní podoby. Jednou za čas se Temný Bowser naštve natolik, že začne masivně pršet a on vyleze na povrch s vámi bojovat. Jste ale oproti němu jako mravenec, a tak musíte využít nových sil, které máte díky sbírání kočičích hvězd. Proměníte se na chvíli na gigantickou Mario kočku, která si to už vyřídí s Bowserem trochu lépe. No, a tak se v podstatě nese zbytek dodatku. Vždy Bowserovi uberete kus života, on se skryje opět do moře a vy zase sbíráte více hvězd. Tato smyčka sice začne být trochu repetitivní, ale stále dokáže zůstat vcelku zábavná právě díky kreativním levelům a skrytým hvězdám. 

Dohrát Bowser’s Fury vyjde zhruba na tři hodiny, přičemž základní hra zabere asi sedm.

Dohromady jde tedy o vcelku dobrý balíček zábavy připravený na Nintendo Switch. Pro hráče, kteří tento díl ještě neměli šanci hrát na Wii U, je tohle perfektní příležitost. Přidáme-li k tomu i fakt, že je teď ve hře i online multiplayer, podpora Amiibo a dost solidní příběhový dodatek, pro některé se může vyplatit tuto hru zkusit i znovu. Za tým Indiana si hra odnáší 9 z 10.